Jeśli natkniesz się na dysk SSD lub dysk twardy w cenie znacznie niższej niż cena rynkowa, sprawdź jeszcze raz, górnicy Chia sprzedają swoje dyski SSD oraz HDD nawet ze stratą, ponieważ wartość kryptowaluty Chia cały czas spada i przestaje ona być opłacalna. Jak donosi VNExpress International, górnicy kryptowalut , którzy zainwestowali w Chia Coin, zaczęli sprzedawać swój sprzęt ze stratami i przechodzić na inne opcje wydobycia kryptowalut, ponieważ wartość Chia Coin nadal spada.

Cia

Kryptowaluta Chia Coin miała być bardzo lukratywnym i przyjaznym dla środowiska przedsięwzięciem wydobywczym, kiedy została po raz pierwszy wprowadzona, wymagająca mniej energii do wydobycia w porównaniu z tradycyjnymi górnikami GPU/ASIC i wywierająca mniejszy wpływ na globalne środowisko. Chia Coin osiągnęła imponującą wartość 1614 USD w maju, ale od tamtego czasu cena cały czas spadała i obecnie wynosi 282,19 USD. Doprowadziło to do tego, że górnicy Chia Coin stracili zaufanie do kryptowaluty i przeszli na inne opcje, które jednak nie wykorzystują dysków twardych i dysków SSD, więc jedyną opcją dla tych górników jest ich sprzedaż na rynku wtórnym. Jednak zamiast tego, górnicy Chia zaczęli umieszczać reklamy na internetowych rynkach, sprzedając swoje dyski SSD i HDD jako zupełnie nowe, gdy tak nie jest.

Wejście w życie Chia Coin doprowadziło do tego, że na rynkach Azji brakowało dysków twardych i SSD o dużej pojemności . Wszyscy, którzy kupili sprzęt pod Chia Coin, zrobili to po zawyżonej cenie, a teraz muszą go sprzedać ze stratą. Jedynym sposobem na obejście tego jest tworzenie fałszywych reklam. Kopanie Chia Coin obciąża dyski twarde i dyski SSD i nie tylko unieważnia gwarancję, ale może również uszkodzić dysk do tego stopnia, że nie będzie można go używać lub obejmie kilka uszkodzonych sektorów, co w przypadku awarii spowoduje trwałą utratę danych.