20 kwietnia 2021 roku Apple zorganizowało wielką konferencje prasową o nazwie "Spring Loaded''. Wiele z tych rewelacji nie było zaskoczeniem ze względu na wcześniejsze przecieki i raporty. Mimo tego byliśmy ciekawi czym zachwyci Nas w tym roku Apple.
Spring Loaded


Pierwsza prezentacja od Apple każdego roku odbywa się w marcu, tego również fani spodziewali się w 2021 roku dzięki wiarygodnym przeciekom i plotkom. Jednak gdy marzec minął bez żadnych wielkich zapowiedzi, fani zastanawiali się czy pandemia po raz kolejny spowodowała duże opóźnienia. Na szczęście napięcie nie trwało długo, ponieważ Apple tydzień wcześniej ogłosiło że Spring Loaded odbędzie się 20 kwietnia 2021 roku. Teraz wielkie wydarzenie jest już za nami i możemy cieszyć się kolejnymi nowościami. Od modernizacji urządzeń sprzętowych i ogromnej aktualizacji Mac nowej generacji po zupełnie nowe produkty, których firma Apple wcześniej nie oferowała, wielki gigant elektroniki użytkowej omówił wszystkie najważniejsze kwestie. Czas zapoznać się z nimi bliżej.Karta Apple

Firma Apple zmieniła sposób, w jaki małżonkowie gromadzą środki na koncie za pomocą karty Apple Card. Teraz każdy posiadacz karty będzie budował swoją historię kredytową niezależnie od posiadacza głównego konta.

Apple Podcasts

Firma Apple ogłosiła ogromną aktualizację swojej aplikacji Podcasty, która obejmuje duże przeprojektowanie wizualne, a także nowe kanały. Subskrypcje Apple Podcasts to kolejna nowa funkcja aplikacji.

iPhone 12

Największym zaskoczeniem imprezy okazała się prezentacja zupełnie nowego koloru iPhone'a 12. Nowy fioletowy iPhone 12 zostanie wydany 30 kwietnia i będzie dostępny w przedsprzedaży od 23 kwietnia.

AirTag

Nowy AirTag firmy Apple jest wreszcie oficjalny. Po tym, co wydawało się wiecznością przecieków i plotek, nowy AirTag firmy Apple jest wreszcie oficjalny. Podobnie jak narzędzia do śledzenia przedmiotów Tag i dziesiątki innych porównywalnych produktów na rynku, AirTags wykorzystują Bluetooth we współpracy z aplikacją mobilną - w tym przypadku Find My iPhone - do lokalizowania obiektów. Możesz dołączyć je do dowolnego urządzenia samodzielnie, a Apple ma kilka akcesoriów, które pomogą Ci dołączyć je do takich rzeczy, jak pęk kluczy. "Precyzyjne wyszukiwanie" jest dostępne w nowszych urządzeniach iPhone i iPad, aby ulepszyć funkcję ,,Znajdź mój telefon'' z większą precyzją. AirTag zostanie wydany 30 kwietnia, a zamówienia w przedsprzedaży od 23 kwietnia.

Apple TV +Apple TV 4K

Nowy Apple TV 4K zawiera chip A12 Bionic, Dolby Vision, HDR z dużą liczbą klatek na sekundę, automatyczną kalibrację kolorów określaną w połączeniu z iPhonem, nowy pilot i wiele więcej. Nowy pilot Siri Remote nie ma wbudowanego touchpada, z jednoczęściowego aluminium z nowym panelem dotykowym, który jest obsługiwany dotykowo i w niczym nie przypomina starszego modelu pilota. Przedsprzedaż rozpocznie się 30 kwietnia, a nowy model pojawi się w drugiej połowie maja.

iMac

Nowy iMac został zbudowany od podstaw wokół nowego procesora M1. To najszybszy i najpotężniejszy iMac w historii, dostępny w 7 różnych wersjach kolorystycznych. Nowy Mac jest zbudowany z cienkiej obudowy i pojedynczej tafli szkła, która pokrywa cały przód wyświetlacza. Obudowa ma tylko 11 mm grubości. Nowy komputer stacjonarny typu all-in-one jest wyposażony w 24-calowy ekran o wiodącym w branży niskim współczynniku odbicia i 11,3 miliona pikseli. Ulepszona kamera FaceTime HD 1080p do rozmów wideo i nagrywania w wyższej jakości. Komputer iMac ma również trzy mikrofony o studyjnej jakości, zapewniające lepszą jakość dźwięku i redukcję szumów tła. Warto jeszcze wspomnieć najważniejszą kwestię, nowy sześciogłośnikowy system dźwiękowy, który zapewnia jakość dźwięku, jakiej nigdy wcześniej nie słyszeliśmy z komputera Mac. Nowy iMac zostanie wydany pod koniec maja, a zamówienia w przedsprzedaży odbędą się już 30 kwietnia.

iPad Pro

Apple nie tylko ogłosił nowego iPada Pro... zaprezentował też pierwszego iPada Pro z chipem M1. Apple twierdzi, że nowy model jest o 50% szybszy niż model poprzedniej generacji, z 40% większą wydajnością grafiki. W najnowszym iPadzie Pro będziemy mogli cieszyć się całodzienną pracą na baterii, 2x szybszą pamięcią masową do pojemności 2 TB, szybszą łącznością, w tym obsługi Thunderbolt i USB 4, obsługą sieci 5G, ulepszonych tylnych kamer i nie tylko. Mniejszy nowy iPad Pro ma zaktualizowany wyświetlacz Liquid Retina, a model o przekątnej 12,9 cala zawiera wyświetlacz Liquid Retina XDR, który wykorzystuje tę samą technologię, co ekran Apple Pro Display XDR. Przydatna jest również nowa funkcja CenterStage, która wykorzystuje ulepszony system kamer TrueDepth do automatycznego powiększania i przesuwania podczas rozmów wideo w ruchu. Przedsprzedaż rozpocznie się 30 kwietnia a nowy iPad PRo ma zostać wydany pod koniec maja.