Jedną z bardziej nieoczekiwanych informacji, jest współpraca Nintendo z LEGO. Ostatnio obie firmy ogłosiły zestaw LEGO Mario, w którym odtworzono kultowego hydraulika. Wygląda na to, że LEGO i Nintendo pomysły jeszcze się nie skończyły, ponieważ wkrótce zostanie ogłoszony 2500-częściowy zestaw LEGO Nintendo Entertainment System (NES).

VJGamer informuje, że system LEGO NES ma 2646 elementów i będzie zawierał mini telewizor CRT oraz konsolę do gry. Wyciekające zdjęcia sugerują również, że CRT (który zgodnie z oczekiwaniami pokazuje Super Mario Bros.) będzie zawierał ruchome części, a może nawet przewijany ekran. Zestaw LEGO będzie kosztował 229,99 Euro€ i jego premiera przewidziana jest na 1 sierpnia 2020 roku.

Gftdhsdfh

Plotka głosi, że Nintendo Direct może mieć miejsce w tym miesiącu, więc być może właśnie wtedy Nintendo planuje odsłonić konsolę LEGO.

Ghfgjg

Chociaż 230 EUR może wydawać się wysoką ceną, trzeba zwrócić uwagę na fakt iż LEGO wypuściło wcześniej szereg wysokiej jakości zestawów - takich jak np. Sokół Millenium z Gwiezdnych wojen, który kosztuje 649,99 GBP. Dla fanów zarówno LEGO, jak i Nintendo, system LEGO NES może okazać się wyjątkową atrakcją.