Według nowego przecieku, pierwsze wersje iPhone'a 12, które pojawią się w sklepach w październiku, mogą być najtańszymi modelami. Pogłoski mówią, że iPhone 12 Mini i iPhone 12 zaczęły być dostarczane do dystrybutorów na tydzień przed premierą, prawdopodobnie 13 października będzie wydarzeniem Apple. Krążą informacje, że miejsce na bardziej przystępne cenowo iPhone'y zaczyna się od 64 GB, a telefony iPhone 12 Pro mają mieć co najmniej 128 GB pamięci flash.

Raporty z różnych źródeł twierdzą, że Apple ujawni serię iPhone'a 12 w połowie października, a 13 października wygląda na najbardziej prawdopodobną datę premiery nowego iPhone'a. Przedsprzedaż iPhone'a 12 rozpocznie się 16 października. To przy założeniu, że Apple trzyma się tego samego schematu jak przy poprzednich premierach, pomimo opóźnień związanych z koronawirusem.

Jednak pandemia zmusiła Apple do opóźnienia premiery dwóch modeli iPhone'a 12. W raportach nie było zgody co do tego, które dwie wersje iPhone'a 12 będą pierwszymi, które zaczną sprzedawać online, ale znany przeciek przekazuje nam więcej szczegółów na ten temat.

Wiele przecieków wskazywało, że Apple najpierw wypuści tańsze iPhone'y. Według tych raportów 5,4-calowy iPhone 12 Mini i 6,1-calowy iPhone 12 będą dostępne online i w sklepach w październiku, a 6,1-calowy iPhone 12 Pro i 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max pojawią się w listopadzie.

Informatorem przecieków jest YouTuber Jon Prosser, jest jednym z insiderów.

Prosser powiedział, że pierwsza dostawa Apple iPhone 12 trafi do dystrybutorów 5 października, na tydzień przed premierą iPhone'a 12. Według Prossera, iPhone 12 Mini i iPhone 12 są objęte tymi dostawami. Oba telefony będą prawdopodobnie dostępne w wersjach 64 GB, 128 GB i 256 GB.

W kolejnym tweecie Prosser powiedział, że iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będzie 128 GB pamięci. Zeszłoroczne wersje iPhone'a 11 Pro były dostępne w wersjach 64 GB, 256 GB i 512 GB.

Wyciek nie podał żadnych progów cenowych na nadchodzące iPhone'y. Ostatnie raporty wskazywały, że telefony mogą być nieco droższe niż początkowo oczekiwano, biorąc pod uwagę droższe komponenty 5G i aktualizacje ekranu. Wszystkie cztery iPhone'y będą wyposażone w ekrany OLED, pierwsze w serii iPhone'ów. Wszystkie z nich będą również obsługiwać łączność 5G, także pierwszą w Apple.