The Xiaomi Mi CC9 Pro jest przez ostatnie miesiące źródłem licznych przecieków i spekulacji. Jeżeli okażą się prawdziwe to urządzenie ma zostać wyposażone w możliwość szybkiego ładowania z mocą 30W. Kolejna plotka mówi, że telefon będzie miał aparat o rozdzielczości 108MP. Informację tą zdaje się potwierdzać grafika od Xiaomi, informująca o nadchodzącej 5 listopada premierze urządzenia.

Xiaomi Mi Cc9

Zdjęcie pokazuje również, że Mi CC9 Pro będzie miał w sumie pięć aparatów ustawionych w pionowej linii. Widać również dwie podwójne diody LED obok znaku mówiącego "5X Optyczny", co sugeruje również posiadanie przez CC9 Pro teleobiektywu.

Xiaomi promuje swoją ofertę CC dla "kreatywnych i ciekawskich" osób, które uwielbiają robić zdjęcia. Dzięki smartfonom takim jak CC9 Pro fani będą mogli robić wszelkiego rodzaju zdjęcia - szerokokątne krajobrazy, zdjęcia z 5-krotnym powiększeniem, imponujące zdjęcia w ciemności dzięki możliwościom matrycy Samsung ISOCELL Bright HMX, zdjęcia makro i portrety z rozmyciem tła.

Aparat 108 MP nie będzie pierwszy smarftonem z taką matrycą. Taki sam układ widzieliśmy już wcześniej w Mi Mix Alpha - w końcu został opracowany wspólnie przez Xiaomi i Samsunga.