Wygląda tak samo, bateria wytrzymuje długo i ma kosztować około 185 USD (netto). Xiaomi, która konkuruje z Apple o najwyższą pozycję na rynku urządzeń mobilnych, sprawiła, że konkurencja stała się trochę bardziej interesująca. Chiński gigant elektroniczny wprowadził na rynek swój pierwszy smartwatch o nazwie Xiaomi Mi Watch, który wygląda uderzająco podobnie do Apple Watch.


To nie pierwszy raz, gdy Xiaomi został oskarżony o zbytnią inspirację od Apple. Wczesne smartfony Xiaomi wyglądały bardzo podobnie do iPhone'ów. Ale w ostatnich latach jego produkty cechowały się nieco większą niezależnością i oryginalnością. Cóż, większość smartfonów ale nie wszystkie. Również w tym roku firma została oskarżona o klonowanie kartonu Apple Memoji.

Nazwany Mi Watch, podobnie jak Apple Watch, ma kwadratowy korpus z koroną i guzikiem. Wyposażony jest w 1,78-calowy wyświetlacz AMOLED (326 ppi), który oferuje rozmaite funkcje i obsługuje MIUI dla Watch, systemu operacyjnego opartego na systemie operacyjnym Google Wear OS. Wewnątrz metalowej obudowy - stopu aluminium z matowym wykończeniem - znajdują się mikrofony po obu stronach do nagrywania dźwięku i odbierania połączeń oraz głośnik po lewej stronie do słuchania muzyki lub połączeń przychodzących.

Mi Watch, który jest dostępny w jednym rozmiarze - 44 mm - ma ceramiczny tył, w którym znajdują się również styki ładowania i czujnik tętna. Zegarek Mi jest zasilany przez chipset Qualcomm Snapdragon Wear 3100 4G z czterema rdzeniami Cortex A7 o taktowaniu 1,2 GHz, w połączeniu z 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej

Firma twierdzi, że jej pierwszy smartwatch obsługuje płatności komórkowe (za pośrednictwem eSIM), Wi-Fi, GPS, Bluetooth i NFC do płatności. Producent potwierdza, że zegarek Mi Watch powinien działać przez 36 godzin na jednym ładowaniu w trybie komórkowym. Jest to znacznie lepszy wynik niż iWatch, który należy ładować przez noc.

Zegarek Mi Watch kosztuje 185 USD (netto) i trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu.