Informacje archiwalne

Produkt o kodzie BX8071512900 został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Procesor Intel Core i9-12900 Alder Lake 2.4GHz LGA1700 Box

Dodaj swoją ocenę | kod: BX8071512900

Opis Procesor Intel Core i9-12900 Alder Lake 2.4GHz LGA1700 Box

Procesor Intel Core i9 dwunastej generacji wykonany w litografii Intel 10 nm. Dzięki nowatorskiej wydajnej architekturze hybrydowej procesor oferuje wyjątkowe połączenie rdzeni typu Performance oraz Efficient. Procesor został wyposażony w 16 rdzeni, w tym 8 rdzeni Performance i 8 rdzeni Efficient, obsługę 24 wątków oraz pamięć podręczna Intel Smart Cache o rozmiarze 30 MB. Zapewnia to wydajność, której potrzebujesz, niezależnie od tego, czy jesteś graczem, twórcą, streamerem czy zwykłym użytkownikiem.
Najważniejsze cechy
 • Bazowe taktowanie procesora: 2.4GHz
 • Turbo taktowanie procesora: do 5.1GHz
 • Liczba rdzeni: 16
 • Liczba wątków: 24
 • Typ gniazda: Socket 1700
 • Zintegrowany układ graficzny: UHD Intel 770


Poznaj Intel Core Alder Lake i9 12900

Wybierz procesor Intel Core Alder Lake i9-12900 i korzystaj z jego pełnej mocy obliczeniowej zarówno w najbardziej wymagających grach komputerowych jak i również podczas codziennej pracy z którą przychodzi Ci się zmierzyć. Moc obliczeniowa Intel Core Alder Lake i9-12900 będzie zawsze gotowa, aby wspólnie z Tobą stawić czoła wszystkim wyzwaniom. Aż 16 wydajnych rdzeni i 24 wątki w procesorze Intel Core i9 12900 czekają na sprostanie wszystkim wyzwaniom z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć - zarówno w grach jak i w tworzeniu treści.

Poznaj procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych, stworzone do gamingu nowej generacji. Bezkompromisowe granie i wielozadaniowość umożliwia hybrydowa i bardziej wydajna architektura procesora Intel Core i9-12900, korzystająca z dwóch rodzajów rdzeni: 8 wysoko wydajnych (Performance Core) i 8 energooszczędnych (Efficient Core).


Procesor Alder Lake


Wejdź na najwyższy poziom wydajności z procesorem Intel Core i9 12900

Wydajny procesor to podstawa wydajnego zestawu komputerowego. Zarówno większa ilość rdzeni i wątków jak i również wysokie taktowania połączone z najnowszą dostępną architekturą są gwarancją wysokowydajnego PC. Hybrydowa budowa procesora Intel Core i9-12900 Alder Lake w której w skład wchodzi 8 wydajnych rdzeni P-Core z taktowaniem aż do 5.1 GHz w połączeniu z technologią Hyper-Threading i dodatkowymi 8 rdzeniami E-Core z taktowaniem do 3.8 GHz zapewni Ci najwyższą wydajność we wszystkich zadaniach z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć.

Intel Core i9-12900 idealny procesor do gier i do pracy

Procesor Intel Core i9-12900 z 16 rdzeniami i 24 wątkami nie bez powodu nazywany jest procesorem gamingowym. Wysokie taktowania rdzeni pozwolą Ci osiągać niesamowite ilości klatek na sekundę zarówno w najbardziej wymagających grach AAA jak i przede wszystkim w grach online i e-sportowych, w których każda sekunda, każdy pojedynczy fps ma znaczenie. Dzięki aż 24 wątkom, Intel Core i9-12900 Alder Lake może być wiernym i wydajnym towarzyszem dla twórców treści. Obróbka i renderowanie grafiki czy też filmów, od dziś staje się o wiele prostsza i szybsza. Wykorzystaj pełną moc wysokowydajnego procesora Intel Core i9-12900 Alder Lake!

Poznaj procesory Intel Core 12 generacji

Procesor Intel Core i9-12900 dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych na nowo definiuje wydajność architektury x86. Przedstawiamy naszą nową wydajną architekturę hybrydową, która łączy w sobie rdzenie typu Performance z rdzeniami typu Efficient, aby umożliwić granie, produktywność i tworzenie na zupełnie nowym poziomie. Te przełomowe procesory pomagają systemowi operacyjnemu w inteligentnym charakteryzowaniu obciążeń roboczych w celu zapewnienia optymalnego przydzielenia rdzeni do wykonywania zadań oraz torują drogę dla przyszłych skoków w konstrukcji procesorów.

Intel Core Alder Lake


Poznaj pełną gamę najnowszych innowacji platformy, takich jak gotowość na pierwsze w branży złącze PCIe 5.0 i pamięć DDR5. Dzięki grafice UHD Intel możesz rozkoszować się zachwycającymi efektami wizualnymi w rozdzielczości nawet 8K HDR oraz możliwością korzystania z czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie. Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych są dostępne w licznych wersjach, aby zapewnić maksymalną elastyczność. Możesz więc wybrać wydajność i charakterystykę termiczną potrzebne do grania, pracowania i tworzenia jak nigdy dotąd.

Nowa hybrydowa konstrukcja

Procesory Intel Core i9-12900 dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych wykorzystują przełomowe postępy w zakresie wydajności rdzeni, przez co umożliwiają rewolucyjne podejście do architektury x86. Rdzenie typu Performance - zwane też rdzeniami P - są zoptymalizowane pod kątem pojedynczych, lekko powątkowanych zadań, natomiast rdzenie typu Efficient - zwane rdzeniami E - są zoptymalizowane pod kątem skalowania wielowątkowych obciążeń roboczych.

 • Ilość rdzeni Performance: 8
 • Maksymalna częstotliwość turbo rdzeni Performance: 5.10 GHz
 • Ilość rdzeni Efficient: 8
 • Maksymalna częstotliwość turbo rdzeni Efficient: 3,80 GHz
 • Łączna liczba rdzeni i wątków: 16 rdzeni i 24 wątki
 • Wartość TDP: 65W
 • Wartość MTP: 202W
 • Zintegrowany układ graficzny: UHD Intel 770

Intel Thread Director pomaga monitorować i analizować dane dotyczące wydajności w czasie rzeczywistym, aby bezproblemowo umieścić odpowiedni wątek aplikacji na odpowiednim rdzeniu i zoptymalizować wydajność względem mocy. Oznacza to, że gracze, twórcy i profesjonaliści mogą wykorzystać zarówno inteligencję, jak i moc, aby poprawić wrażenia, które mają największe znaczenie.

Technologia Intel Hyper-Threading

Technologia Intel Hyper-Threading to innowacja sprzętowa, która umożliwia działanie więcej niż jednego wątku na każdym rdzeniu. Więcej wątków oznacza więcej pracy, którą można wykonać równolegle. Dzięki technologii CPU Hyper-Threading komputer może przetwarzać więcej informacji w krótszym czasie i wykonywać więcej zadań w tle bez zakłóceń. W odpowiednich warunkach technologia ta pozwala rdzeniom procesora na efektywne wykonywanie dwóch rzeczy naraz. Osoby wykonujące wielozadaniowość, streamerzy i profesjonaliści korzystający z programów z wieloma wątkami mogą zwiększyć swoje wrażenia z korzystania z komputera

Jak działa technologia Intel Turbo Boost?

Procesory nie zawsze muszą działać ze swoją maksymalną szybkością. Niektóre programy bardziej wykorzystują pamięć, a działanie innych bardziej zależy od procesora. Technologia Intel Turbo Boost to energooszczędne rozwiązanie, które pozwala zrównoważyć ten problem. Pozwala ona procesorowi używać taktowania bazowego przy małych obciążeniach i zwiększać taktowanie procesora przy dużych obciążeniach.

Niemal rzeczywiste doznania

Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych umożliwiają niezakłócone skupienie się na wykonywanej aktywności, niezależnie od tego, czy zagłębiasz się w najnowsze gry, czy korzystasz z zaawansowanych, profesjonalnych aplikacji. Grafika UHD Intel oparta na architekturze Xe otwiera przed Tobą świat nowych, realistycznych doznań dzięki udoskonalonej obsłudze funkcji wizualnych, pozwalającej na odtwarzanie filmów o miliardach kolorów w rozdzielczości nawet 8K HDR oraz korzystanie z nawet czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie.

Procesor Intel I9 12900

Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych są w stanie niwelować zakłócenia przy pomocy udoskonalonego narzędzia Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.0 (GNA), które zapewnia efektywniejsze tłumienie szumów i rozmazanie tła w filmach. Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych umożliwiają osiągnięcie stanu głębokiego skupienia, niezbędnego w przypadku zaawansowanych rozgrywek, najwyższej klasy produktywności, swobodnych procesów twórczych i nie tylko.

Przyspieszamy innowacje platformy

Skorzystaj z najnowszych technologii platformy, które zapewniają niesamowitą jakość grania, pracy i tworzenia. Nasze procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych oferują nawet 20 linii (16 PCIe 5.0 i 4 PCIe 4.0) w celu zapewnienia optymalnej wydajności dedykowanej grafiki i pamięci masowej poprzez umożliwienie wykorzystania punktów połączeń o większej przepustowości. DDR5 zapewnia wysokie prędkości do 4800 MT/s, co pozwala na zwiększenie przepustowości pamięci w porównaniu z poprzednimi generacjami, które używają pamięci DDR4 3200 MT/s.

Intel I9 12900Cechy produktu Procesor Intel Core i9-12900 Alder Lake 2.4GHz LGA1700 Box

Rodzina procesorówIntel Core dwunastej generacji
Seria procesoraSeria Core i9
ArchitekturaAlder Lake
Gniazdo procesora (socket)LGA 1700
Proces litograficzny10
Liczba rdzeni16
Liczba wątków24
Pamięć podręczna30 MB
Taktowanie rdzenia2,4 GHz
Taktowanie w trybie turbo5,1 GHz
Pobór mocy (TDP)65 W
Zintegrowany układ GPUTak
Model układu GPUIntel UHD 770
Chłodzenie w zestawieNie
Rodzaj obsługiwanej pamięciDDR4, DDR5
Pobór mocy (MTP)202 W
ProducentIntel
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty

Dodaj komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2023 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.