Activision Blizzard został przejęty przez Microsoft za prawie 70 miliardów dolarów, dzięki temu Microsoft będzie trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami pod względem przychodów, po Tencent i Sony.

Microsoft Kupil

Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella , stwierdził:

Gry są obecnie najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią rozrywki na wszystkich platformach i będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju platform Metaverse. Inwestujemy głęboko w światowej klasy zawartość, społeczność i chmurę, aby zapoczątkować nową erę gier, która stawia graczy i twórców na pierwszym miejscu i sprawia, że gry są bezpieczne, integracyjne i dostępne dla wszystkich.
Microsoft ogłosił również, że zamierza oferować "jak najwięcej swoich gier" w ramach Game Pass na Xbox i PC. Dziś firma ujawniła, że przekroczyła 25 milionów subskrybentów. Po sfinalizowaniu umowy Activision Blizzard będzie podlegać bezpośrednio Philowi Spencerowi, szefowi Microsoft Gaming. Sugeruje to, że dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick, który niedawno uwikłał się w morze kontrowersji wraz z resztą firmy, prawdopodobnie może być w drodze do zakończenia umowy. Oto struktura nowego zespołu kierowniczego Microsoft Gaming w przyszłości: Kadra Microsoft
W oświadczeniu udostępnionym The Verge Spencer podkreślił zaangażowanie Microsoftu w poprawę kultury pracy w Activision Blizzard.

Jako firma Microsoft jesteśmy zaangażowani, aby uwzględnić każdy aspekt gier, zarówno wśród pracowników, jak i graczy. Wierzymy również, że twórczy sukces i autonomia idą w parze z traktowaniem każdej osoby z godnością i szacunkiem. Zobowiązujemy wszystkie zespoły i wszystkich liderów do tego aby przestrzegały tych zasad. Nie możemy się doczekać rozszerzenia naszej kultury proaktywnego włączania do wspaniałych zespołów w Activision Blizzard.