Producenci podzespołów co raz częściej zwracają się w stronę potrzeb rosnącego grona graczy. Maksymalna efektywność oraz płynność podczas wirtualnych rozgrywek, w szczególności tych nastawionych na e-sportową rywalizację, są dla tej grupy niezwykle istotne i często stanowią decydujący czynniki podczas doboru komponentów do własnego komputera. I to właśnie do nich AMD postanowiło skierować swój najnowszy procesor - APU A10-7970K. Dysponujący dwunastoma rdzeniami obliczeniowymi (4 CPU 8 GPU), ma gwarantować nie tylko ponadprzeciętną responsywność, ale także i wykorzystanie pełni możliwości jakie zaoferuje nadchodzący Windows 10. Komentując wprowadzenie nowego procesora na rynek, Matt Skynner, wiceprezes i główny menadżer w Computing and Graphics Business Unit w firmie AMD, powiedział:

"Firma AMD uczyniła dziś kolejny ważny krok w rozwoju prezentując najbardziej zaawansowaną na świecie technologię procesorów do eSportu i innych, popularnych gier online. Nowy AMD APU A10-7870K daje możliwość grania na poziomie profesjonalnym bez zmuszania kogokolwiek do ponoszenia "profesjonalnych" kosztów. eSport to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi rozrywki z setkami milionów ludzi na całym świecie grających w takie tytuły jak StarCraft II, League od Legends, DOTA 2 i Counter-Strike: Global Offensive. Dzięki nowemu AMD APU A10-7870K gracze mogą bez problemu uruchamiać te popularne gry sieciowe, a przy tym korzystać z funkcji, które rozgrywkę czynią jeszcze lepszą niż dotychczas."

Jednocześnie zapewniono, że nowy procesor jest w pełni przygotowany do obsługi wielowątkowych API wydawanych w przyszłości, czyli wszystkich rozwiązań które oferować będą biblioteki DirectX, Mantle oraz Vulkan. Sugerowana cena za AMD APU A10-7870K wynosi 137 dolary (około 520 złotych), zaś sam podzespół powinien być od dzisiaj dostępny w wybranych sklepach.