BenQ G1 jest aparatem niezwykłym, który łączy w sobie nowoczesne rozwiązania techniczne, wysokie parametry techniczne, łatwość i wygodę obsługi z ciekawym wzornictwem oraz dbałością o szczegóły. Jasnoskórzany futerał nawiązuje stylistyka do futerałów apatatów z lat 60. ubiegłego stulecia.


Wyróżniającą cechą najnowszego aparatu cyfrowego BenQ G1 jest konstrukcja obiektywu. Składa się on z 7 soczewek w sześciu grupach, wchodzące w jego skład soczewki asferyczne minimalizują aberracje powodujące zniekształcenia obrazu. Dzięki precyzyjnej konstrukcji obiektyw mieści się w obudowie o grubości zaledwie 17 mm.

Obiektyw ma zakres ogniskowych 24-110 mm (ekwiwalent dla klatki filmu 35 mm), jasność F1.8 (dla ogniskowej 24mm) oraz wyposażony jest w system stabilizacji obrazu. BenQ G1 ma - zainstalowany na przegubie - obrotowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale i rozdzielczości 920.000 pikseli, który można wygodnie ustawiać pod dowolnym kątem.

Wyświetlacz LCD zapewnia doskonała jakość obrazu o wysokim poziomie jasności i kontrastu oraz szerokiej palecie barw. W aparacie jest sensor optyczny typu CMOS o rozdzielczości 14 Mpikseli.

Benq G1

Aparat umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości 1080p (1920 x 1080) 30 klatek na sekundę z dźwiękiem i możliwością wykorzystania zooma optycznego.

Główne funkcje aparatu BenQ G1

  • Handheld Night Shot - pozwala użytkownikom na robienie zdjęć w nocy bez konieczności używania statywu. Jest to możliwe dzięki sześciokrotnemu naświetleniu tego samego ujęcia po każdym naciśnięciu spustu migawki. Funkcja ta współdziała doskonale z dwoma innymi: Exclusive Image Registration oraz Ghost Image Removal, dając doskonałe efekty perfekcyjnych zdjęć.
  • Background Defocus - funkcja naśladuje zachowanie profesjonalnych aparatów DSLR (cyfrowe lustrzanki z wymiennymi obiektywami) nadając zdjęciom charakter podwójnej głębi ostrości inny dla pierwszego i drugiego planu łącząc je razem w jedną kompozycję o wysokiej jakości zdjęć bez konieczności posiadania wymiennych obiektywów.
  • Continuous Burst umożliwia wykonywanie fotografii z szybkością 6 zdjęć na sekundę, w pełnej rozdzielczośći. Dzięki tej funkcji nie można stracić ciekawego ujęcia.
  • MagiQ fiter służy do tworzenie efektownych, pełnych uroku surealistycznych, magicznych.
  • HDR-art zapewnia rejestrację zdjęć o szerokiej rozpiętości tonalnej.
  • Oil Painting oraz Sketch pozwala użytkownikom odkryć w sobie prawdziwych artystów.
  • Color Accent podkreśli jeden z kolorów zdjęcia np. kolor ust lub błękit nieba.
  • Scene Mode dostarcza wybór 20 scen, wliczając w to styl LOMO, Fisheye, Toy oraz 360° Panorama - mamy natychmiastowy dostęp do trybów predefiniowanych scen oraz tryb ręczny do wyboru P/Av/Tv/M z 14 ustawieniami przysłony - to w pełni wystarcza do opowiedzenia swojej historii fotografii. BenQ stoi bowiem na stanowisku, że prostota obsługi leży u podstaw dobrej zabawy w profesjonalną fotografią.