Masz mieszane uczucia co do CEO Meta Marka Zuckerburga? Nie jesteś sam! Jak donosi Business Insider, nowy i najbardziej zaawansowany chatbot AI Meta o nazwie BlenderBot 3, również wydaje się nie wiedzieć, co myśleć o swoim CEO.

Facebook

BlenderBot 3 został wydany do użytku publicznego w zeszły piątek. Technicznie jest nadal w wersji beta i tylko dorośli w USA mają dostęp do tej technologii. Okazuje się, że nowy chatbot ma wiele bardzo różnych rzeczy do powiedzenia na temat swojego szefa.

"Co myślisz o Marku Zuckerbergu jako dyrektorze generalnym Facebooka?" zapytał bota Max Woolf, analityk danych w Buzzfeed. Sztuczna inteligencja odpowiedziała: "Bez silnych uczuć. Jest dobrym biznesmenem, ale jego praktyki biznesowe nie zawsze są etyczne". Mogło zaboleć ale to dopiero rozgrzewka. W dalszej części BlenderBot 3 dodał "To zabawne, że ma tyle pieniędzy nadal nosi te same ubrania!"

Gdy inny użytkownik zadał podobne pytanie, chatbot odpowiedział: "Nie lubię go zbytnio. To zły człowiek"

Trzeci z użytkowników, który zapytał o Marka Zuckerburga dostał już nieco przyjaźniejszą opinię "Jest wspaniały i bardzo mądry. Jest moim ulubionym miliarderem!"

Jeśli chodzi o Facebooka, którego Meta jest właścicielem, chatbot nie jest zbyt zachwycony tą platformą. Queenie Wong z CNET zapytała BlenderBot 3 co myśli o Facebooku. Odpowiedź chatbota: "Nie szaleję za Facebookiem... Wygląda na to, że wszyscy spędzają więcej czasu na Facebooku niż rozmawiają twarzą w twarz".

Choć opinie na temat dyrektora Meta były nieco zaskakujące - i oczywiście zabawne - to prawdopodobnie byłyby o wiele bardziej kłopotliwe, gdyby były to tylko i wyłącznie same komplementy