Wraz z oczekiwaniami premiery Cyberpunk 2077 za nieco ponad dwa miesiące, oczekuje się, że CD Projekt Red osiągnie taki etap rozwoju gry, w którym tytuł jest w większości grywalny. Teraz skupiamy się na optymalizacji i usuwaniu błędów. Wygląda na to, że tak jest, ponieważ twórcy ujawnili, że nadchodząca gra RPG może być teraz pokryta platyną.

Przeglądając Twittera CD Projekt Red,można było natrafić na posta Łukasza Babiela, który udostępnił obraz tablicy trofeów PlayStation 4 z platynowym plikiem 100% ukończenia gry Cyberpunk 2077, obok podpisu

Po prostu normalny dzień w pracy.

W odpowiedzi na komentarz dotyczący tego, czy Platynowe Trofeum będzie wymagało wielu rozgrywek, Główny PR Manager CDPR w tajemniczy sposób odpowiedział:

WkrótceTM

Natomiast zapytany o całkowity czas gry, Babiel odpowiedział:

Trudno powiedzieć w tej chwili, ponieważ był to wspólny wysiłek i w międzyczasie przeprowadzono inne testy. Ale wkrótce odbędą się zawody Speedrun, więc może będę miał wtedy więcej informacji ;).

Choć zdobycie Platynowego Trofeum niekoniecznie oznacza ukończenie wszystkiego, co możliwe w grze, Platynowe Trofeum Wiedźmina 3: Dziki Gon wymaga pełnej kolekcji wszystkich kart do Gwinta i ukończenia wszystkich kontraktów wiedźmińskich, żeby wymienić tylko kilka - co sugeruje dość obszerne i dokładne przejście.

Pomimo wielu opóźnień, zachęcające jest to, że prace nad Cyberpunk 2077 dobiegają końca, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na płynną i ekscytującą premierę.