Wiemy z poprzednich wycieków, że Blizzard od dłuższego czasu pracuje nad Diablo 4 i pierwotnie planował ogłosić to na Blizzcon. Jednak wewnętrzne zmiany w Blizzard Entertainment wymusiły przesunięcie premiery co o rok. Oznacza to, że najprawdopodobniej Diablo 4 ujrzy światło dzienne w tym roku podczas Blizzcon, a przecieki reklamowe w Niemczech pokazują artbook Diablo zawierający dzieła z Diablo IV i poprzednich odsłon. Metro_OW, partnerski streamer Overwatch na Twitchu, powiedział również, że nadchodzi Diablo 2 Remastered, co pasowałoby do najnowszej strategii Blizzarda polegającej na remasteringu niektórych z najpopularniejszych klasycznych gier.

Ehxautbxuae

Pewnym jest to, że Blizzard pracuje nad kilkoma projektami w uniwersum Diablo, miejmy nadzieję, że przy nadchodzącym Blizzcon 2019 zostanie ogłoszony Diablo 2 Remastered i/lub tak wyczekiwany Diablo IV.

Na początku roku dowiedzieliśmy się również, że nowa strzelanka FPS StarCraft została anulowana w Blizzard, aby zapewnić Diablo i Overwatch więcej zasobów programistycznych. Blizzard ma duże ambicje, aby od samego początku rozwijać Overwatch jako franczyzę. Według Metro_OW, w tym roku zobaczymy mnóstwo zmian w Overwatch.

Według plotek Blizzard planuje Overwatch 2, choć nie jest jasne, czy będzie to całkowicie nowa gra, czy kolejna aktualizacja. Mówi się, że nowa gra zawiera tryby PvE i PvP oraz zupełnie nowy system progresji, w którym awansujesz każdą postać bohatera. Gdy awansujesz, możesz odblokowywać nowe umiejętności i zmieniać moce, co daje większe możliwości personalizacji bohaterów i rozgrywki. Na przykład zdolność bomby pulsacyjnej Tracer można ulepszyć, aby przylgnęła do przeciwnika, a następnie do innych wrogów w pobliżu. Nie jest jednak jasne, czy ten nowy system aktualizacji pozostanie zarówno w trybach PvE, jak i PvP.

Wygląda na to, że gra "Overwatch 2" zostanie ogłoszona krótkim teaserem. W tym roku Blizzcon rozpocznie się 1 listopada, więc powinniśmy uzyskać potwierdzenie tych plotek do końca przyszłego tygodnia.