Co oznacza ,,autopilot''?

Krytycy trybu "autopilota" Tesli od dawna twierdzą, że nazwa wprowadza w błąd i sugeruje kierowcom, że ich samochód może obsłużyć więcej pracy związanej z prowadzeniem pojazdu niż w rzeczywistości. Ale dyrektor generalny Elon Musk - który wielokrotnie twierdził, że Tesla jest u progu w pełni autonomicznych pojazdów - tego nie ma. W rzeczywistości uważa, że ??krytykowanie nazwy Autopilot jest "idiotyczne" - powiedział w wywiadzie dla Automotive News. Wywołanie systemu wspomagania jazdy Tesli Autopilot sugeruje kierowcom, że samochody są w rzeczywistości autonomiczne, a przynajmniej bardziej niż w rzeczywistości. Ale zapytany, czy Tesla rozważyłby zmianę nazwy, Musk odpowiedział: "Absolutnie nie to niedorzeczne."

Kopiąc i krzycząc

Jednak w debacie na temat autopilota stawką jest więcej niż duma Muska: tryb autopilota został powiązany z wieloma śmiertelnymi wypadkami samochodowymi i legalnymi bitwami o Teslę. Ponadto niemiecki sąd orzekł niedawno, że termin "Autopilot" oznacza fałszywą reklamę i Tesla nie może go używać w tym kraju. To zła wiadomość dla Tesli, biorąc pod uwagę plan firmy dotyczący otwarcia Gigafactory w Berlinie.

Nabywcy strzeżcie się

Mimo wszystko, Musk przypisuje wypadki z autopilotem raczej osobistą niż korporacyjną nieodpowiedzialnością.
Ludzie, którzy nadużywają Autopilota, nie dzieje się tak dlatego, że są w nim nowi i go nie rozumieją
- powiedział Musk Automotive News.
Ludzie, którzy jako pierwsi używają Autopilota, są ślepo przekonani o jego niezawodności. To nie jest tak że gdybyśmy nazwali go inaczej ludzie używali by go w inny sposób. W praktyce jeżeli coś pójdzie nie tak z autopilotem, to przyczyną będzie używanie go nieprawidłowo niż zgodnie z zasadami które są podane.