We wzruszającym hołdzie EA dodaje Kiyana Prince'a do składu FIFY 21, 15 lat po tym jak został dźgnięty nożem przy próbie rozdzielenia bijących się kolegów ze szkoły w wyniku czego poniósł śmierć. Zapisał się do klubu Queens Park Rangers w 2004 roku, a klub planował podpisać z nim kontrakt ligi zawodowej.

Fjgnjrghn

Ku czci pamięci Prince'a, który w listopadzie 2020 roku skończyłby 30 lat, jest teraz dostępny jako 30-letni gracz QPR w FIFA 21. W filmie BBC, grafik Chris Scalf, który zaprojektował model Prince'a, powiedział, że czuje się "pewny siebie, ale nie wystarczająco, dopóki nie otrzymam ostatecznego uznania od ludzi, dla których naprawdę ma to znaczenie", odnosząc się do modelu zaprojektowanego wspólnie z rodziną i przyjaciółmi Prince'a. Jego styl gry i umiejętności są oparte na ocenach jego byłych kolegów i trenerów.

W odpowiedzi na morderstwo Prince'a w 2006 roku uchwalono ustawę o redukcji przestępczości, podnosząc wiek, w którym można kupić nóż z 16 do 18 lat. Jego ojciec, dr Mark Prince, założył Fundację Kiyan Prince w 2007 roku, organizację non-profit walczącą z przestępczością z użyciem noża i inną przemocą wśród młodzieży.
Dyrektor ds. Piłki nożnej w QPR, przekaże całą darowiznę na rzecz KPF za licencjonowanie podobizny Kiyana Prince'a.

Kiyan Prince jest teraz dostępny w początkowych i zawodowych trybach gry FIFA 21.Fdfggbbh