Już od dawna słyszymy o VR Half-Life z różnych wycieków. Większość upublicznionych informacji pochodzi od Valve News Network, która jako pierwsza poinformowała, że HLVR będzie prequelem Half-Life 2, z udziałem Alyx Vance. Teraz, ukazał się kolejny raport, z którego dowiedzieliśmy się, że będziemy mogli zobaczyć grę na The Game Awards w grudniu.

Według domniemanej transkrypcji niepublikowanego wywiadu między Geoffem Keighleyem (gospodarzem The Game Awards, twórcą Half-Life: The Final Hours) a dwoma pracownikami Valve, Half-Life VR będzie oficjalnie zatytułowany "Half-Life: Alyx ", a jego premiera planowana jest na marzec 2020 r. Gra zostanie prawdopodobnie" ogłoszona "w tym miesiącu z okazji 21-lecia Half-Life, a kolejne zostaną pokazane na Game Awards w grudniu.

Ejspobyuuaailap

Podczas gdy wielu fanów ma nadzieję na wersję tej gry, którą można odtwarzać na płaskim ekranie za pomocą myszy i klawiatury, ta gra będzie dostępna wyłącznie dla VR. Jest to prawdopodobnie flagowa gra VR firmy Valve, więc programiści pracują od lat, próbując znaleźć najlepszy sposób na stworzenie strzelanki dla jednego gracza VR i eksperymentować z równowagą między realistyczną fizyką / mechaniką a utrzymaniem przyjemności.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dowiemy się znacznie więcej o tej grze jeszcze w tym tygodniu.

We're excited to unveil Half-Life: Alyx, our flagship VR game, this Thursday at 10am Pacific Time.
Can't wait to share it with all of you! pic.twitter.com/BupFCxSrTw
- Valve (@valvesoftware) November 18, 2019

Mamy nadzieję, że Valve dotrzyma swoich planów i ogłosi w tym roku oraz wyda z początkiem 2020 roku. Kto z was planuje wkrótce zdobyć zestaw VR?