Przed zakupem nowego zasilacza komputerowego wielu użytkowników musi zadać sobie pytanie, ile mocy potrzebuje mój komputer. Pobieżne informacje o komponentach są często niezbyt dokładne, by poznać moc potrzebną do bezpiecznego działania konfiguracji. Z tego powodu osoba, która chce wybrać zasilacz kieruje się mottem "Lepiej mocniejszy niż za słaby". W rezultacie wybierają zbyt mocny zasilacz. Takie urządzenie przy maksymalnym obciążeniu nie osiąga często nawet 20% swojej obciążalności. Podczas gdy maksymalną sprawność zasilacze osiągają zwykle przy 50% obciążenia. Na przykład jeden z najnowszych zasilaczy jakim jest Enermax Revolution85 osiąga maksymalnie 91% sprawności przy połowie swojego obciążenia. Dlatego ważne jest prawidłowe dobranie mocy zasilacza.

Kalkulator mocy Enermax oszczędza czas i pieniądze

Nowy kalkulator mocy zasilacza pomaga użytkownikom niezawodnie i dokładnie policzyć zapotrzebowanie mocy przez ich komputery. Aplikacja działa w oparciu o potężną, stale aktualizowaną bazę ze wszystkimi możliwymi i dostępnymi komponentami, od procesorów, przez karty graficzne do wentylatorów. Dzięki temu użytkownicy nie muszą marnować swojego czasu dodając do siebie, znalezione w Internecie, zapotrzebowanie na prąd poszczególnych części. Dzięki kalkulatorowi mocy Enermax-a odpowiednią moc zasilacza można poznać szybko i łatwo. Warto również dodać, że używając tego narzędzie można oszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ dla wielu biurowych i domowych zestawów zasilacz od 400W do 600W będzie w zupełności wystarczający.

Profesjonalne wsparcie techniczne Enermax

Miesiąc temu Enermax ogłosił uruchomienie międzynarodowego forum wsparcia technicznego. Pod adresem http://www.enermax.pl/forum użytkownicy mogą uzyskać szybką i bezpośrednią pomoc w przypadku problemów technicznych, jak również odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące produktów Enermax. Menedżerowie produktu i inżynierowie Enermax-a opiekują się forum odpowiadając na pytania użytkowników. Stwarza to niebywałą okazję na poznanie osób stojących bezpośrednio za rozwojem najnowszych produktów marki Enermax. Jest to również doskonałe miejsce do podzielenia się swoją wiedzą dotyczącą poszczególnych komponentów.