1. Jak pozbyć się zanieczyszczeń z powietrza w swoim domu?

Na rynku dostępne są profesjonalne i wysokiej, jakości oczyszczacze powietrza firmy Xiaomi, skutecznie usuwające z powietrza mikrocząstki kurzu, które w wysokich stężeniach prowadzą do chorób układu odpornościowego. Urządzenia zabezpieczają ludzi przed wystawieniem organizmu na działanie szkodliwych bakterii, substancji chemicznych, cząstek skóry i odzieży innych ludzi. Chociaż ceny oczyszczaczy powietrza Mi Air Purifier Pro i Mi Air Purifier 2S mogą wydawać się wysokie, korzyści zdrowotne przewyższają koszty. Ponieważ te dwa produkty mają podobne cechy, wybór między nimi zależy tylko od preferencji użytkownika i wielkości pomieszczenia.

Alergia Zdjęcie

2. Oaza czystości i zdrowia we własnym domu

Nowa generacja inteligentnego oczyszczacza powietrza Xiaomi to oryginalne połączenie zwięzłego projektu, wysokiej wydajności i unikalnych funkcji ułatwiających użytkowanie. Dzięki innowacyjnemu systemowi filtracji powietrze będzie idealnie czyste. Natomiast dzięki ulepszonemu silnikowi Nidec urządzenie jest jeszcze cichsze i zużywa mniej energii niż energooszczędna żarówka.


Kurz W Domu


3. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Doskonałe rozwiązania zawarte w oczyszczaczu powietrza Mi Air Purifier 2S to próbka przemyślanego projektu Xiaomi. Urządzenie stało się o 40% bardziej kompaktowe niż pierwszy model. Pomimo zmniejszonych wymiarów urządzenie może oczyścić pomieszczenie o powierzchni 21 m2 w zaledwie 10 minut. W obudowie oczyszczacza znajduje się 5732 otworów, które umożliwiają uchwycenie powietrza tak efektywnie, jak to możliwe i dokładne oczyszczenie go z kurzu i drobnych cząstek. Oczyszczacz nie tylko stworzy idealny mikroklimat w domu, ale także elegancko podkreśli nowoczesne wnętrze.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi


4. Funkcje oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Wysoka wydajność to kolejna odsłona tego produktu. Xiaomi Mi Air Purifier 2S pozwala uzyskać nieskazitelnie czyste powietrze w każdym pomieszczeniu. Urządzenie ma wysoką wydajność czyszczenia 310 m3 / h. To wystarczy na duże mieszkanie, a także na prywatny dom. Dzięki energooszczędnemu japońskiemu silnikowi Nidec urządzenie szybko oczyści sypialnię lub salon. Dom zostanie wypełniony najczystszym powietrzem, jednocześnie poprawiając, jakość snu i ogólne samopoczucie wszystkich członków rodziny. Unikalny system filtracji to kolejne osiągnięcie twórców oczyszcza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S, którzy ulepszyli system filtracji i osiągnęli niesamowitą szybkość tj. do 99,7% cząstek pozostaje w urządzeniu, dzięki czemu powietrze jest idealnie czyste. Trójwarstwowy filtr cylindryczny działa w zakresie 360 ° i zatrzymuje gruboziarnisty pył i włosy, mikrocząstki do 0,3 mikrona, a nawet bakterie chorobotwórcze. Dzięki podstawie urządzenia z węglem aktywnym eliminuje formaldehyd i inne szkodliwe substancje. Urządzenie automatycznie określa, kiedy należy wymienić filtr i powiadamia o tym za pośrednictwem aplikacji na smartfonie.

Oczyszczacz Dla Alergikow


5. Dodatkowe zalety oczyszcza powietrza

Prostota i łatwość użytkowania to cechy cenione przez użytkowników. Producent Xiaomi zapewnił wygodne i intuicyjne sterowanie urządzeniem za pośrednictwem aplikacji Mi Home. Można łatwo przełączać tryby, dostosowywać intensywność czyszczenia, włączać i wyłączać urządzenie z innego pokoju, otrzymywać ważne powiadomienia. Dzięki stałej synchronizacji w aplikacji można monitorować stan powietrza w czasie rzeczywistym, monitorować wilgotność i temperaturę. Urządzenie automatycznie zapamiętuje nawyki użytkownika, wyłącza się, gdy idzie on do pracy, powiadamia, że filtr został wymieniony. Każdy szczegół jest przemyślany dla wygody posiadacza oczyszcza powietrza Mi Air Purifier 2S.


Oczyszczacz powietrza Xiaomi


6. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro pomoże rozwiązać problem brudnego powietrza. Urządzenie potrafi nie tylko oczyścić powietrze wewnętrzne z tlenku węgla, tlenków azotu i siarki, ale także z cząstek stałych. Bardzo ważne jest kontrolowanie ilości szkodliwych substancji. Drobne cząstki (poniżej 10 mikronów) są najbardziej niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego, ponieważ wnikają głęboko w płuca. Zatapiając się w ścianach płuc, wywołują różne ciężkie choroby układu oddechowego.


Oczyszczacz powietrza Xiaomi


7. Funkcje oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Inteligentny produkt ma funkcjonalny i stylowy wyświetlacz OLED, który odróżnia to urządzenie od wielu podobnych modeli. Na małym ekranie wyświetlane są najważniejsze parametry, aby pomóc użytkownikom monitorować działanie oczyszczacza oraz stanu powietrza w pomieszczeniu. Ponadto dzięki temu wyświetlaczowi nie trzeba stale korzystać z aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Producent Xiaomi zrobił wszystko, co niezbędne, aby korzystanie z niego było wygodne i proste. Automatycznie dostosowuje poziom jasności. Jak wspomniano powyżej, można kontrolować działanie oczyszczacza i stan powietrza w pomieszczeniu za pomocą aplikacji Mi Home zainstalowanej na smartfonie. I kolejna zaleta, która odróżnia oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro od wielu podobnych urządzeń to obecności czujnika laserowego. Jest w stanie rozpoznać cząsteczki o wielkości do 0,3 mikrometra w strumieniu powietrza i usunąć je. A dokładniej urządzenie rozpoznaje i doskonale usuwa: alergeny, sierść zwierzęcą, kurz, pyłek z roślin, dym papierosowy. Jeśli porównać wcześniejsze urządzenia, Xiaomi Mi Air Purifier Pro różni się kierunkiem emitowanego strumienia powietrza, a także poziomem ciśnienia generowanego wewnątrz systemu. Urządzenie z łatwością radzi sobie z pracą w pomieszczeniach do 60 metrów kwadratowych. A jego maksymalny poziom wydajności wynosi 500 metrów sześciennych.


Xiaomi Air Purifier Pro


8. Zalety oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro jest idealny do stosowania w domach i mieszkaniach znajdujących się w pobliżu dróg miejskich i autostrad. Jeśli w pokoju znajdują się zwierzęta, urządzenie może z łatwością oczyścić powietrze z sierści i innych alergenów, które mogą szkodzić zdrowiu ludzkiemu. Producenci dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć urządzenie, które nie słowami, ale w praktyce, jest w stanie udowodnić swoją skuteczność. Praktyczny system filtrowania dzięki cylindrycznemu filtrowi z potrójnym systemem czyszczenia (plastikowa siatka, HEPA i filtr węglowy z węgla aktywowanego kokosowego) ma własny system identyfikacji i wygodny mechanizm przypominający o konieczności wymiany filtra. Zwiększona moc silnika i wydajność oczyszczacza Mi Air Purifier Pro całkowicie zmienia sposób, w jaki porusza się powietrze i jak krąży podczas oczyszczania. Ponadto zmieniono wentylator wtryskowy, co umożliwiło zmniejszenie poziomu hałasu i zwiększenie wydajności. Dzięki temu urządzenie doskonale czyści pomieszczenie, a jego wydajność wzrosła o 20% w porównaniu do poprzedników. W zależności od obciążenia i zanieczyszczenia powietrza zużycie energii waha się od 1,5 do 66 watów. Zaawansowany system aerodynamiczny pozwala na zasysanie powietrza ze wszystkich kątów pomieszczenia.


Allergyproallergy


9. Różnice między modelami: Xiaomi Mi Air Purifier 2S oraz Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Nie ma dużej różnicy między tymi dwoma modelami. Xiaomi Pro jest przeznaczony do oczyszczania powietrza z pomieszczeń o powierzchni 60 metrów kwadratowych, a Air Purifier 2S będzie w stanie wyczyścić od 21 do 37 metrów kwadratowych. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Pro ma wymiary 26x26x73,50 cm i waży 9,7 kg, natomiast urządzenie 2S jest nieco mniejsze - 24 x 24 x 52 cm i waży tylko 4,5 kg. Pod względem mocy Xiaomi Pro czyści 500 metrów sześciennych na godzinę, a 2S 310 metrów sześciennych na godzinę. Urządzenia można łatwo kontrolować za pomocą aplikacji Mi Home na smartfonie. Oba filtry są podłączone do sieci Wi-Fi i automatycznie dostosowują prędkość obrotową i prędkość czyszczenia, w zależności, od jakości powietrza. A jest ona określana przez wbudowane czujniki temperatury i specjalne lasery. Kolejną zaletą jest to, że oczyszczacze powietrza zużywają tylko 2 waty energii w trybie uśpienia i do 75 watów w trybie pracy (poziom hałasu roboczego wynosi poniżej 31 dB). Zarówno Xiaomi Pro, jak i model 2S doskonale nadają się do filtrowania małych cząstek. Oba urządzenia są wyposażone w 3-warstwowe filtry, które mogą pomieścić do 99,9% cząstek PM 2,5 (do 2,5 mikrona). Pierwsza warstwa filtra jest główną siatką dla dużych cząstek, druga warstwa jest filtrem HEPA dla małych cząstek, a trzecia jest adsorpcyjnym filtrem węglowym. Purifier Pro i Purifier 2S są dostarczane z fabrycznie zainstalowanymi filtrami, których czas użytkowania wynosi około 6 miesięcy, ale wszystko zależy od stopnia zapylenia środowiska. Aplikacja Mi Home automatycznie oblicza oczekiwaną żywotność filtra oraz przypomina o jego wymianie. Filtry są sprzedawane oddzielnie i aby je wymienić, należy otworzyć drzwi z tyłu oczyszcza, wyciągnąć stary bęben filtra i włożyć nowy filtr.

Xiaomi Mi Air Purifier ProXiaomi Mi Air Purifier 2s
Waga
8 kg
4,5 kg
Wydajność oczyszczania
500 m3/h
310 m3/h
Poziom głośności
31-69 dB
31 dB
Moc
1,5-66 W
29 W


Xiaomi Air Purifier 2s Vs Pro


10. Różne rodzaje filtrów do oczyszczaczy Xiaomi

Filtr powietrza Xiaomi Mi Antibacterial Filter dla Air Purifier (MCR-FLG)
Ten model filtra do w/w oczyszczany powietrza wyróżnia się zastosowaniem warstwy antybakteryjnej oraz antywirusowej. Poza tym producent Xiaomi zadbał o ulepszenie filtra HEPA, który obecnie ma większą gęstość, osiągają dokładniejszą filtrację kurzu unoszącego się w powietrzu. Dzięki wykorzystaniu tego filtra w urządzeniu można już w 10 minut oczyścić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 21 metrów kwadratowych, osiągając efektywność oczyszczania w granicach 99,7%. Filtr powietrza Xiaomi (MCR-FLG) uwolni mieszkanie od kurzu, pyłków roślin, sierści zwierząt domowych. A także pozbędzie się takich szkodliwych dla zdrowia substancji jak: amoniak i formaldehyd itp.


Mcr Flg 0


Innowacja warstw aktywnego węgla w filtrze zapewniła oczyszczaczom powietrza wyeliminowanie niebezpiecznych związków takich jak: siarczek wodoru, siarkowodór, radon, metanotiol oraz lotne związki organiczne. Powierzchnia pochłaniająca filtra (MCR-FLG) wynosi 57000 metrów kwadratowych i wyłapuje groźne dla ludzi gazy oraz substancje chemiczne, których nie usuwa filtr HEPA. Warstwa antywirusowa osiągnęła efektywność w granicach 99%, dzięki czemu wirusy giną. Natomiast warstwa antybakteryjna umożliwia usunięcie roztoczy, które jak wiadomo przyczyniają się do reakcji alergicznych i zachorowania na astmę. Również pyłki z roślin i sierści zwierzęcej są skutecznie wyłapywane i niwelowane. Takie właściwości filtrów w oczyszczaczach powietrza dają możliwość ich zastosowania w domach prywatnych oraz biurach, wpływając pozytywnie na stan zdrowia domowników i pracowników.

Filtr powietrza Xiaomi Mi Anti-formaldehyde Filter dla Air Purifier (M1R-FLP)
Filtr powietrza (M1R-FLP) do oczyszczaczy powietrza Xiaomi posiada aerodynamiczny cylindryczny kształt oraz trzy warstwy filtrujące tzn. warstwa podstawowa, HEPA oraz warstwa węglowa. Powierzchnia pochłaniająca jest taka sama jak w przypadku poprzednio opisywanego filtra tzn. 57000 metrów kwadratowych, wydajność: 310m2/h. Usuwa z powietrza takie same substancje jak MCR-FLG.
M1r Flp 0125,00 zł

Dodaj do Koszyka: 
Filtr powietrza Xiaomi Mi Anti-formaldehyde Filter dla Air Purifier (M1R-FLP).

129,00 zł

Dodaj do Koszyka: 
Filtr powietrza Xiaomi Mi Antibacterial Filter dla Air Purifier (MCR-FLG).