Górnicy oraz inwestorzy kryptowalut maja powód do radości. Po trzech miesiącach tendencji spadkowej, wartości krytpo ponownie zaczęła iść w górę. Kryptowaluty takie jak BTC i ETH, osiągają spore wzrosty dochodzące nawet do dwucyfrowych wartości procentowych. Powodem tej fali pozytywnych nastrojów jest nowy dekret wykonawczy podpisany przez prezydenta USA.

Bitcoinup

Zarządzenie podpisane przez Joe Bidena nie zostało jeszcze opublikowane na oficjalnej stronie Rejestru Federalnego, ale wiele źródeł donosi, że departamenty rządowe, takie jak Departament Skarbu i Departament Handlu, zostały poproszone o ocenę korzyści i zagrożeń związanych z kryptowalutami. Departamenty te mają ocenić korzyści płynące z utworzenia cyfrowego dolara, ocenić ryzyko stworzenia cyfrowego dolara oraz rozważyć wcześniejsze dwa punkty, zajmując się ochroną konsumentów kryptowalut, stabilnością finansową, nielegalną działalnością, konkurencyjnością USA.

Obecnie świat kryptowalut żyje własnym życiem, często ponad i poza prawem. Kradzieże, włamania, wymuszenia, oszustwa są po prostu zwykłą codziennością. Być może nowo podpisane zarządzenie przez prezydenta USA ma na celu regulację tych kwestii w ochronie konsumenta. Być może, USA nie chcą zamykać sobie drzwi do świata kryptowalut widząc, że waluta ta cały czas jest w obrocie. Problemem dla rządu USA bez wątpienia mogłaby być sytuacja, w której inne kraje unormowałby oraz funkcjonowałby z kryptowalutami, w momencie w którym USA nie miałoby takiej możliwości przez wcześniejsze zatrzaśnięcie drzwi dla świata krypto.

Przyglądając się jeszcze bliżej nowemu rozporządzeniu, prezydent USA chciałby widzieć "bezprecedensowe skupienie się na skoordynowanych działaniach" ze strony agencji federalnych, aby pomóc ograniczyć nielegalne wykorzystanie kryptowalut, oraz międzynarodową współpracę w celu zmniejszenia takich problemów. Oby jednak takie decyzje nie były kolejną trampoliną dla wzrostu wartości kryptowalut. Każdy z nas ma już raczej tego dość.