Podczas niesamowitego widowiska stworzonego przez drony na niebie w mieście Zhengzhou liczącym 10 milionów ludzi w chińskiej prowincji Henan, drony te dosłownie zaczęły spadać z nieba na ludzi oglądających całe wydarzenie.Filmy udostępniane w mediach społecznościowych pokazują konstelację dronów, które zaczynają szybko tracić wysokość, i opadają na ziemię. Widać też gapiów uciekających, aby uniknąć zderzenia z małymi dronami. Według Vice, incydent dotyczył około 200 dronów, które wzbiły się w powietrze, tworząc nazwę pobliskiego centrum handlowego.

Nagle widzowie zaczęli krzyczeć, ostrzegając przed spadającymi dronami, gdy cała konstelacja pogrążyła się w chaosie. Chociaż dokładna przyczyna zajścia nie została jeszcze potwierdzona, krążą plotki, że maczał w tym palce konkurencyjny producent dronów. Według Drone DJ organizator programu zgłosił incydent lokalnej policji, twierdząc, że to konkurencja przyczyniła się do spadania dronów z nieba poprzez przytłoczenie ich systemów nawigacyjnych za pomocą nadajników. Podczas całego zajścia nikt nie został ranny.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. W październiku 2018 roku 46 dronów spadło z nieba podczas pokazu nad Portem Wiktorii w Hongkongu. Według South China Morning Post, ówcześni urzędnicy podejrzewali, że ktoś używa zakłócaczy radiowych z ziemi, powodując spadanie dronów z nieba.