Chodzą pogłoski o nadchodzących kartach graficznych Nvidii Ampere dla graczy, a najnowsze dotyczą układu chłodzenia. Teraz Rogame opublikował wyniki testów nowej, nieznanej karty graficznej Nvidia, która wydaje się zapewniać dobrą przewagę wydajności nad RTX 2080 Ti, obecnym flagowcem Nvidii.

Karta graficzna ma mieć taktowanie rdzenia 1935 MHz, a pamięć taktowana zegarem 6 GHz, co czyni ją o 30-procent bardziej wydajną w stosunku do standardowego RTX 2080 Ti w testach 3DMark Time Spy. Biorąc jednak pod uwagę inne osobliwości na liście, zgłaszany zegar pamięci może być bez znaczenia.

Fhjjgfjfjhjr


Wydajność jest również porównywana z dwoma niestandardowymi wariantami RTX 2080 Ti, w tym EVGA RTX 2080 Ti XC podkręconym przez Kingpin i MSI RTX 2080 Ti Lightning.
Należy zauważyć, że są to wstępne liczby wyników. W przypadku flagowca nie byłoby zbyt zaskakujące, gdyby zaobserwować 30-procentowy wzrost wydajności, choć spodziewaliśmy się wyższego poziomu na podstawie znacznie wcześniejszych plotek. Musimy zwrócić uwagę również na , że nie jest to test ray tracingu i może to być punkt odniesienia dla właśnie ogłoszonej karty PCIe Nvidia A100.

Gfjgfjhjghkgh

Co ciekawe, zegary są ograniczone do 1935 MHz. Oczywiście karty Founder's Edition nie są wyposażone w najwyższe zegary, ponieważ są one zarezerwowane dla niestandardowych, podkręconych wariantów od partnerów AIC, takich jak MSI, Asus, EVGA i Gigabyte, ale wiele osób spodziewało się, że zegary będą wyższe. Wydaje się jednak, że zegar 1935 MHz wyklucza A100, który działa z zegarem doładowania wynoszącym zaledwie 1410 MHz. Powinniśmy czekać aż nadejdzie bardziej oficjalna informacja.

Gfjjgjfg