Obudowy Fractal Design cechują się prostym, eleganckim designem, który nie dominuje wizualnie w pomieszczeniu.  Marka Fractal Design stawia na jakość wykonania swoich produktów, co sprawia, że ich obudowy są solidne i trwałe podczas użytkowania. Obudowy są przemyślane pod kątem akustyki, dzięki czemu wentylatory i inne elementy pracują cicho i nie przeszkadzają użytkownikom. Obudowy Fractal Design zostały zaprojektowane tak, aby montaż podzespołów w nich był łatwy i wygodny oraz oferują wiele opcji rozszerzeń, co pozwala użytkownikom na dopasowanie ich do swoich potrzeb. Obudowy Fractal Design mają zazwyczaj dobrze zaprojektowany system wentylacji, który pozwala na optymalny przepływ powietrza i chłodzenie podzespołów, ale jest też seria obudów wyciszanych, które idealnie spełniają swoją rolę przy budowie cichych zestawów PC. Obudowy Fractal Design oferują wiele funkcjonalnych rozwiązań, takich jak kieszenie na dyski twarde, systemy mocowania kabli czy filtry przeciwkurzowe oraz są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 


Fractal Design Focus 2

 
Fractal Design Focus 2 oferuje prostą konstrukcję, która została starannie zaprojektowana, aby wykorzystać potencjał przepływu powietrza. Innowacyjne podejście do układu wewnętrznego zapewnia maksymalny przepływ powietrza przez obudowę, optymalizując bezpośrednie chłodzenie komponentów. Focus 2 można również dostosować i rozbudowywać dzięki dostępnym akcesoriom, w tym rozszerzeniom pamięci masowej i zestawowi aktualizacyjnemu USB-C. Obudowa posiada w zestawie dwa wentylatory Aspect 140 mm. Elegancka i jest łatwa do czyszczenia. Przednia siatka działa jak filtr przeciwpyłowy, jednocześnie umożliwiając wysoki przepływ powietrza. Obudowa posiada miejsce na maksymalnie sześć wentylatorów 120 mm lub cztery wentylatory 140 mm

 

 

Stylowy panel maskujący przymocowany do szkła hartowanego pozwala na otwarte wnętrze, jednocześnie ukrywając połączenia kablowe. Łatwy w montażu panel boczny ze szkła hartowanego pozwala na wyeksponowanie komponentów. Całość zgrywa się w solidną konstrukcję z intuicyjnymi opcjami zarządzania kablami. Opcjonalny zestaw aktualizacyjny USB-C (dostępny osobno) dodaje przedni port USB Type-C o pełnej prędkości.

 


Fractal Design Pop Air

 

Chcesz aby Twój system komputerowy się wyróżniał bądź też idealnie wpasował się w wystrój wnętrza pomieszczenia? Fractal Design Pop Air może podbić Twoje serce. Konstrukcje obudowy z fantastycznym wykończeniem wnętrza w różnych kolorach i trzema wentylatorami 120 mm Aspect 12. Obudowy Pop Air zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza, która przekłada się na niższe temperatury podzespołów systemu komputerowego. Pomimo kompaktowego wyglądu, Pop Air jest gotowy do obsługi wysokowydajnych podzespołów PC. Fractal Design Pop Air wprowadza zupełnie nowe podejście do przepływu powietrza, łącząc precyzyjną inżynierię z dynamicznym designem. Unikalny przód z siateczki o strukturze plastra miodu tworzy uderzający efekt i zapewnia dwóm wentylatorom zamontowanym na przodzie obudowy, pełen dostęp do chłodnego powietrza.

 

 

Obudowa Pop Air pomimo niepozornej budowy jest przystosowana do obsługi wysokowydajnych system komputerowych. Bez problemu zamontujecie w niej płyty główne od mITX po ATX. Na zasilacz w dolnej części obudowy przewidziano aż 170 mm, na chłodzenia procesora aż 170 mm oraz 405 mm na karty graficzne. Dwie niezwykle wszechstronne tace do przechowywania danych obsługują dyski 3,5 cala i 2,5 cala. W zestawie znajduje się również dedykowany uchwyt SSD dla 2x 2,5" montowanych z tyłu za płytą główną. W Pop Air znajdziecie też miejsce na napędy 5,25 cala, co w dzisiejszych czasach jest już dość rzadko spotykane, ale często poszukiwane przez użytkowników, którzy nadal korzystają z tego typu rozwiązań.

 


Fractal Design Pop Air XL

 

Konstrukcja Fractal Design Pop XL Air RGB Black powstała z myślą o zapewnieniu nie tylko doznań wizualnych, ale też przede wszystkim aby efektywnie zadbać o jak najlepszy przepływ powietrza w jej wnętrzu. Siatka na przednim panelu umożliwia wysoki przepływ powietrza, a zamontowane za nią trzy wentylatory 120 mm Aspect 12 RGB wtłaczają zimne powietrze do jej wnętrza. Górny panel z wieloma otworami wentylacyjnymi i filtrem przeciwkurczowym oraz wentylator zamontowany z tyłu obudowy, skutecznie wyprowadzają gorące powietrza z wnętrza Pop XL Air

 

 

Obudowa Fractal Design Pop XL Air pomimo niepozornej budowy jest przystosowana do obsługi wysokowydajnych system komputerowych. Bez problemu zamontujecie w niej płyty główne od mITX do E-ATX. Na zasilacz w dolnej części obudowy przewidziano aż 205 mm, na chłodzenia procesora aż 205 mm oraz 455 mm na karty graficzne. Trzy niezwykle wszechstronne tace do przechowywania danych obsługują dyski 3,5 cala i 2,5 cala. W zestawie znajduje się również dedykowany uchwyt SSD dla 2x 2,5" montowanych z tyłu za płytą główną. W Pop XL Air znajdziecie też miejsce na napędy 5,25 cala, co w dzisiejszych czasach jest już dość rzadko spotykane, ale często poszukiwane przez użytkowników, którzy nadal korzystają z tego typu rozwiązań.

 


Fractal Design Meshify 2 Lite

 

Obudowa Meshify 2 Lite to wysoce przewiewna obudowa o odważnej i minimalistycznej stylistyce. Uderzający czarny wygląd zewnętrzny, panel boczny z szkła hartowanego oraz przód kultowym panelem z siatki i przestronne wnętrze to największe atuty tej konstrukcji. Przestronne wnętrze z łatwością pomieści duże płyty główne do formatu E-ATX, wysokie chłodzenia procesorów do 185 mm oraz karty graficzne długie aż na 451 mm. Obudowa przystosowana do obsługi radiatorów nawet do 360 mm, a trzy wstępnie zainstalowane wentylatory zapewnią wydajny obieg powietrza nawet dla wysokowydajnych konfiguracji.

 

 

 • Wymiary obudowy: 474 x 542 x 240 mm
 • Wentylatory: 3x/4x Fractal Design Aspect 140
 • Maksymalna ilość wentylatorów: 9 sztuk 
 • Maksymalna wysokość chłodzenia: 185 mm
 • Maksymalna długość karty graficznej: 451 mm
 • Obsługa chłodnic: przód do 280/360, góra do 360
 • Ilość zatok 2.5 cala: 4
 • Ilość zatok 2.5/3.5 cala: 2

 • Obudowa dostępna w 2 wariantach:
 • Fractal Design Meshify 2 Lite Black TG
 • Fractal Design Meshify 2 Lite RGB Black TG

 

Kultowa konstrukcja przedniego panelu z siatki zapewnia bardzo wydajny przepływ powietrza . Jest to bardzo istotna kwestia jeżeli planujecie tworzenie wysokowydajnych systemów komputerowych. Dwa wentylatory na przodzie wrzucają chłodne powietrze do środka obudowa, a zamontowany jeden wentylator na tyle obudowy wyrzuca gorące poza nią. Górny panel który nie został zabudowany pozwala na samoczynne wydostawanie się gorącego powietrza poza obudowę, a jeżeli chcecie to oczywiście możecie zamontować na nim dodatkowe wentylatory, które jeszcze bardziej efektywnie będą dbać o niskie temperatury Waszych podzespołów.

 


Fractal Design North Charcoal

 

Fractal Design North na nowo definiuje wygląd komputera, wprowadzając naturalne materiały i wykonane na zamówienie detale, aby granie było stylowym dodatkiem do przestrzeni życiowej. Łącząc konstrukcję i technologię przepływu powietrza, obudowa ma drobnoziarnistą siatkową wentylację i otwarty przód z panelami z prawdziwego orzecha lub dębu. Uzupełnieniem projektu są eleganckie mosiężne lub stalowe detale oraz zintegrowana klapka zapewniająca łatwy dostęp do górnej części obudowy. Wewnątrz North oferuje intuicyjny układ wnętrza i dużą kompatybilność.

 

 

 

Fractal Design poza wprowadzeniem zupełnie odmiennego wyglądu obudów North zadbał również o wszystkie pozostałe kwestie niezbędne przy budowaniu nawet najbardziej wydajnych systemów komputerowych. Obudowa przystosowana do obsługi płyt głównych od mITX po ATX. Na karty graficzne przewidziano aż 355 mm z zamontowanym przednim wentylatorem, a na chłodzenia procesorów mamy do dyspozycji aż 170 mm. Jeżeli zaś chodzi o układy chłodzenia cieczą, to na górze możecie zamontować chłodnicę do 240mm, a na przodzie do 360 mm. Dwa dedykowane mocowania dysków 2,5" za tacką płyty głównej oraz dwie kieszenie do mocowania dysków 3,5 bądź 2,5".

 


Fractal Design Torrent Compact

 

Obudowa do komputera Fractal Design Torrent Compact została zaprojektowana, aby zapewnić komponentom optymalne chłodzenie. Dodatkowo ma interesujący panel przedni, który nada futurystycznego stylu Twojemu w Twoim gamingowym pomieszczeniu. Co więcej, odbudowa Fractal Design Torrent Compact zapewni wiele miejsca na komponenty, dzięki czemu możesz swobodnie montować nowe elementy i demontować stare. Fabrycznie zainstalowane 2 wentylatory w obudowie Fractal Design Torrent Compact zapewnią optymalne chłodzenie dla komponentów. Możesz także zainstalować dodatkowe wentylatory, a także system chłodzenia cieczą, dzięki czemu zapewnisz maksymalne chłodzenie. Przedni panel ma specjalną konstrukcję, która wspiera przepływ powietrza z zewnątrz obudowy.

 

 

 

Torrent Compact Midi Tower stawia wszystko na jedną kartę: przepływ powietrza. Przód i dół są wyposażone w duże wloty powietrza. Fabrycznie z przodu zainstalowane są dwa wentylatory 180 mm. Zostały one specjalnie opracowane i są szczególnie mocne przy grubości 38 mm. Wnętrze zostało całkowicie zoptymalizowane pod kątem bezproblemowego przepływu powietrza. Zasilacz znajduje się w pokrywie obudowy w aerodynamicznej komorzoe  zasilacza. Sprytnie zaprojektowane prowadnice i wsporniki ułatwiają uporządkowane zarządzanie kablami, co jest dobre dla oczu i ukierunkowany przepływ powietrza. Nośniki danych, takie jak dyski SSD i HDD, są instalowane z tyłu tacy MB, co również przyczynia się do utrzymania porządku we wnętrzu.

 


Fractal Design Define 7

 

Obudowa komputerowa Fractal Design Define 7 to szczyt renomowanej serii Define, ustanawiający nowy standard dla tego, czego można oczekiwać od obudowy mid-tower, jeśli chodzi o modułowość, elastyczność i łatwość użytkowania. Podwójne wnętrze, przemysłowe tłumienie dźwięku i klasyczna stylistyka sprawiają, że jest to łatwy wybór dla każdego świadomego swojego projektu konstruktora PC, który potrzebuje wszechstronnej i niezawodnej obudowy, która pomieści ambitne konstrukcje i pozostawia miejsce na rozbudowę w przyszłości. Szczotkowane aluminium obejmuje wyrafinowaną konstrukcję drzwi przednich z dwustronnymi zawiasami dwustronnymi i zatrzaskiem magnetycznym.

 

 

 

Solidna konstrukcja z przemysłowym tłumieniem dźwięku o wysokiej gęstości pomaga zachować cichą i cichą pracę. Przestronny układ wewnętrzny Define 7 z łatwością pomieści duże płyty główne aż do E-ATX. Trzy wentylatory Dynamic X2 GP-14 są fabrycznie zainstalowane z miejscem na rozszerzenie do maksymalnie dziewięciu wentylatorów. Obsługa chłodnic cieczy do 360mm z przodu, 420mm do góry lub 280mm w podstawie w domyślnym układzie otwartym

 


Fractal Design Meshify 2

 

Fractal Design Meshify 2 o wydajna obudowa o odważnej, inspirowanej minimalistyczną estetyką. Obudowa może zawierać w wersj TG bezśrubowe, płaskie szkło hartowane, oraz posiada w pełni zdejmowaną górę zapewniającą doskonały dostęp do wnętrza oraz przód z portem USB-C, odchylanym panelem siatkowym i wyjmowanym nylonowym filtrem. Elastyczne wnętrze o podwójnym układzie obsługuje duże rozbudowane systemy pamięci masowej i konfiguracje z wieloma radiatorami. Znakomita wydajność chłodzenia dzięki możliwości zamontowania dziewięciu wentylatorów 120/140 mm i czterem preinstalowanym wentylatorom Aspect 14 RGB PWM

 

 

 • Wymiary obudowy: 474 x 542 x 240 mm
 • Wentylatory: 3x Fractal Design Aspect 14 
 • Maksymalna ilość wentylatorów: 9 sztuk 
 • Maksymalna wysokość chłodzenia: 185 mm
 • Maksymalna długość karty graficznej: 450 mm
 • Obsługa chłodnic: przód do 280/360, góra do 280/360
 • Ilość zatok 2.5 cala: 4
 • Ilość zatok 2.5/3.5 cala: 14

 • Obudowa dostępna w 3 wariantach:
 • Fractal Design Meshify 2
 • Fractal Design Meshify 2 TG
 • Fractal Design Meshify 2 RGB TG

 

Modułowa konstrukcja Fractal Design Meshify 2 jest szczególnie korzystna dla tych, którzy potrzebują dużej ilości dysków twardych do swojej projektowej stacji roboczej. Domyślnie pod pokrywą zasilacza w klatce HDD znajdują się dwa miejsca do montażu dysków 3,5" lub 2,5" . Ponadto z tyłu tacy płyty głównej znajdują się dwie dedykowane wnęki 2,5-calowe za pomocą dołączonych wsporników. Na pokrywie zasilacza można zamontować dwa dodatkowe dyski 2,5 cala. Dysk twardy lub dysk SSD nadal ma miejsce z tyłu przedniej partycji.

 


Fractal Design  Define 7 XL


Fractal Design Define 7 XL ustanawia nowy standard tego, czego można oczekiwać od obudowy typu Big Tower pod względem modułowości, elastyczności i łatwości użytkowania. Dzięki podwójnemu układowi wnętrza, przemysłowemu tłumieniu dźwięku i ogromnej wszechstronności, obsługuje największe płyty E-ATX i korporacyjne, konfiguracje multi-GPU, pętle wodne i prawie dwa tuziny urządzeń pamięci masowej. Trudno będzie ci znaleźć granicę tego, co możesz zrobić ze swoim systemem komputerowym podczas jego budowy w Define 7 XL.

 

 

 • Wymiary obudowy: 566 x 604 x 240 mm
 • Wentylatory: 3x Fractal Design Dynamic X2 GP-14
 • Maksymalna ilość wentylatorów: 11 sztuk 
 • Maksymalna wysokość chłodzenia: 185 mm
 • Maksymalna długość karty graficznej: 524 mm
 • Obsługa chłodnic: przód do 420/480, góra do 420/480
 • Ilość zatok 2.5 cala: 4
 • Ilość zatok 2.5/3.5 cala: 6

 • Obudowa dostępna w 2 wariantach:
 • Fractal Design Define 7 XL
 • Fractal Design Define 7 XL TG 

 

Istotną cechą Define 7 XL jest jego podwójny ukła , dzięki któremu można dostosować obudowę do własnych potrzeb. W układzie magazynowym oferuje dużą liczbę kieszeni na napędy. Obudowa jest dostarczana z sześcioma kieszeniami na dyski 3,5/2,5 cala, dwoma kieszeniami na dyski 2,5 cala i dwoma multi-wspornikami do mocowania dysku 3,5/2,5 cala w jednym z wyznaczonych miejsc. Dzięki oddzielnie dostępnym akcesoriom można pomieścić do 18 nośników 3,5"/2,5" i pięć nośników 2,5"

 


Fractal Design Meshify 2 XL


Z Fractal Design Meshify 2 XL poczujesz pełną swobodę w kwestii doboru komponentów. Przestronne wnętrze pomieści płyty główne w formatach od mini-ITX, przez SSI-EEB, do EE-ATX, jak również wydajne karty graficzne o długości do 549 mm (bez klatek HDD). Otwór w tacce dla płyty głównej wspomaga instalację wydajnego chłodzenia procesora o maksymalnej wysokości 185 mm. Fractal Design Meshify 2 XL jest fabrycznie wyposażona w 3 wentylatory, które już na starcie zapewniają optymalny obieg powietrza wokół wszystkich podzespołów. To jednak nie koniec jej możliwości. Obudowa przewiduje łącznie 11 miejsc montażowych przeznaczonych do instalacji wentylatorów, jak również radiatorów chłodzenia wodnego wielkości nawet 480 mm. Łatwe w demontażu filtry przeciwkurzowe ułatwią utrzymanie wnętrza Fractal Design Meshify 2 XL w czystości.

 

 

 

 • Wymiary obudowy: 566 x 600 x 240 mm
 • Wentylatory: 3x Fractal Design Dynamic X2 GP-14
 • Maksymalna ilość wentylatorów: 11 sztuk 
 • Maksymalna wysokość chłodzenia: 185 mm
 • Maksymalna długość karty graficznej: 524 mm
 • Obsługa chłodnic: przód do 420/480, góra do 420/480
 • Ilość zatok 2.5 cala: 4
 • Ilość zatok 2.5/3.5 cala: 6

 • Obudowa dostępna w 2 wariantach:
 • Fractal Design Meshify 2 XL TG Dark
 • Fractal Design Meshify 2 XL TG Light

 

Wizualnie przykuwa wzrok stylowym designem i maskownicą z metalowej siatki. Siatka składa się z asymetrycznie rozmieszczonych trójkątów, które bazują na powierzchni diamentów i pełnią jednocześnie funkcję filtra przeciwpyłowego. Dzięki elementom z siatki, Meshify 2 XL cechuje się bardzo dobrym przepływem powietrza wewnątrz i może pomieścić szczególnie wydajny sprzęt do gier oraz do radiatorów układu chłodzenia. Modułowa konstrukcja Meshify 2 XL firmy Fractal Design jest szczególnie korzystna dla tych, którzy potrzebują dużej ilości dysków twardych do swojej projektowej stacji roboczej. Domyślnie pod pokrywą zasilacza znajdują się cztery miejsca do montażu dysków 3,5" lub 2,5" w dwóch klatkach HDD. Istnieją również dwie dedykowane wnęki 2,5-calowe bezpośrednio z tyłu tacy płyty głównej. Dodatkowy dysk 2,5 cala można przymocować z tyłu przedniej przegrody za pomocą dostępnego oddzielnie wspornika SSD.