Żywotność baterii w smartfonach nie ewoluowała tak bardzo w ostatnich latach, ale wiele firm radzi sobie z tym dzięki szybszym technologiom ładowania, dzięki czemu użytkownicy szybciej niż kiedykolwiek mogą podłączyć swoje urządzenia przed wyjściem z domu. W tym tygodniu Oppo ogłosiło jedno obiecujące rozwiązanie szybkiego ładowania, które może naładować baterię telefonu o pojemności 4000 mAh w zaledwie 20 minut.

To pełne naładowanie w 20 minut, czyli około 41 procent naładowania w zaledwie 5 minut. Zakładając, że wszystko to działa zgodnie z planem, pobije to poprzedni rekord szybkiego ładowania Oppo, który może wypełnić baterię 4000 mAh w 30 minut.

Odbywa się to za pomocą "ładowarki flash" o mocy 125 W, ale nie jest to tak proste, jak zbudowanie większego adaptera ściennego. Jak wskazał The Verge, adapter, kabel ładujący i sama bateria telefonu muszą być zaprojektowane zgodnie, aby zapewnić wydajność i bezpieczeństwo.

Niestety nie wiadomo, kiedy ta technologia szybkiego ładowania zostanie dostarczona z telefonem. Wcześniej Oppo zapowiedziało jeszcze szybszy system 120 W do ładowania akumulatorów 4000 mAh, ale jeszcze nie wszedł na rynek. Być może ta najnowsza iteracja jest bezpieczniejsza i bardziej stabilna, co może doprowadzić do wydania konsumenckiego w przyszłym roku.