Ukazał się zestaw ilustracji patentowych z CNIPA (Chińska Krajowa Administracja Własności Intelektualnej), ujawniając możliwe plany Xiaomi dotyczące składanego smartfona z klapką. Chociaż patenty stały się dostępne dopiero teraz, to zostały pierwotnie złożone w sierpniu 2018 r.

Projekt różni się od niedawno zapowiedzianego Motorola Razr. Patent Xiaomi pokazuje urządzenie o kwadratowym kształcie, które otwiera się jako telefon o wysokim współczynniku proporcji. Będąc w stanie zamkniętym udostępnia mały prostokątny wyświetlacz i zestaw dwóch kamer zewnętrznych. Wewnątrz znajdziemy przedni aparat umieszczony na górnej ramce.

Foldable Xiaomi 1
Foldable Xiaomi 2

Zgłoszenie patentowe nie jest równoznaczne z faktycznym produktem, ale pokazuje zainteresowanie firmy stworzeniem co najmniej podobnego produktu do Motorola Razr.

Składany smartfon zainspirował producentów telefonów do stworzenia zupełnie nowej formy - ze składanym wyświetlaczem. Najnowsze informacje na temat telefonów składanych pojawiają się przez nieoczekiwany powrót kultowej oryginalnej Motoroli RAZR, ponownie zaprojektowanej jako smartfon w 2019 roku, zachowując jednocześnie design i estetykę ponadczasowego telefonu z klapką.

Czy myślisz, że powracający kształt składanego telefonu odniesie sukces, czy też będzie bardziej pożądany model hybrydowy tabletu / telefonu Galaxy Fold i Huawei Mate X?

Xiaomi pracuje również nad jeszcze jednym smartfonem, które składa się na trzy części, ale jeszcze nie słyszeliśmy jeszcze o jego przewidywanej premierze.