Mkbkm

ZTE Axon 20 5G będzie pierwszym na świecie smartfonem z kamerą pod wyświetlaczem. Chiński sprzedawca przedstawi telefon 1 września. Projekt smartfona prawie osiągnął swoją doskonałość. Większość telefonów ma duże wyświetlacze, które zajmują prawie całą powierzchnię. Są sprzedawane jako telefony z pełnym ekranem, ale nie jest to prawdą. IPhone'y mają wycięcia, w których znajdują się komponenty wymagane do funkcji odblokowania twarzą 3D. Telefony z Androidem są wyposażone w aparaty do robienia selfie, które mogą zawierać jeden lub dwa czujniki. Jest też Pixel 4 z czujnikiem radarowym u góry ekranu, ale nadal są to rozwiązania zaburzające wygląd całego smartfona.

Jest jeszcze jeden krok, aby poprawić kompromisy związane z kamerą do selfie, a mianowicie umieszczenie przedniego aparatu pod ekranem. Kilku producentów telefonów bawi się tą innowacją w zakresie wyświetlaczy, a kilku chińskich dostawców już zaprezentowało tę koncepcję z ograniczonym sukcesem. Widoczny powyżej prototyp Oppo został po raz pierwszy pokazany na targach MWC Shanghai 2019. Nie wystarczy umieścić kamerę pod ekranem; kamera selfie musi również dawać wyniki porównywalne ze zwykłymi aparatami. Ale rok 2020 będzie rokiem, w którym pierwszy telefon z kamerą pod wyświetlaczem trafi do sklepów, chociaż możesz nie być w stanie go zdobyć.

Firma ujawniła, że ZTE Axon 20 5G będzie "pierwszym na świecie smartfonem z kamerą pod wyświetlaczem", który zostanie zaprezentowany 1 września.

Od tego czasu rzeczywiste obrazy urządzenia pojawiły się w Internecie, w tym zajawki pokazujące telefon z włączonym ekranem.

Zte


Pierwsze zdjęcie przedstawia przednią i tylną stronę słuchawki, nie ujawniając zbyt wielu szczegółów. Telefon wygląda teraz tak samo, jak każdy inny flagowy model z Androidem. Wyświetlacz jest wyłączony, więc nie ma możliwości zobaczenia aparatu do selfie. Z tyłu telefon ma cztery czujniki, co w dzisiejszych czasach jest również standardem dla smartfonów.

Drugie zdjęcie przedstawia Axon 50 5G z włączonym ekranem. Telefon wygląda tak samo jak jeden z telefonów z Androidem z poprzednich lat, który był dostarczany z wyskakującymi aparatami do selfie. Zdjęcie wskazuje również na znaczący kompromis ZTE dokonany na Axonie 50 5G.

Zte

Jedyną rzeczą, którą chcemy zobaczyć na ekranie, jest kamera do selfie w akcji, nie mamy na to zapowiedzi. Nie jest jasne, jak dobrze działa aparat do selfie i jakich sztuczek może używać ZTE, aby poprawić jakość zdjęcia. Prawdopodobnie będą potrzebne algorytmy, aby poprawić wyniki robienia selfie, ale to tylko spekulacje. Z poprzednich pokazów wyświetlaczy pod ekranem wnioskujemy, że działanie aparatu nie było takie jak byśmy tego chcieli.