Według kart tarota Chrisa Caso, analityka Raymonda Jamesa, procesor graficzny Nvidia Ampere będzie miał swoją premierę na GTC 2020. Analityk Raymonda Jamesa, Chris Caso, przedstawił harmonogram, który jego zdaniem Nvidia zostanie zastosowany w przypadku wyczekiwanych układów GPU Ampere.

Caso zauważył, że procesory graficzne Ampere były opóźnione, a jego karty tarota nie mówiły, czy jest to spowodowane problemami z produkcją 7 nm czy jest to "podejście strategiczne". Powiedział jednak, że Nvidia uruchomi procesory graficzne Ampere na GTC (GPU Technology Conference) 2020 pod koniec marca 2020 r. w San Jose.

Powiedział też, że karta graficzna 7 nm Ampere zostanie wydana w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku. W drugiej połowie roku będzie można zobaczyć kartę N nowej generacji. Jeśli chodzi o konsumencką wersję karty graficznej 7 nm, zostanie ona wydana później, być może oficjalnie na Computex 2020 Taipei Computer Show w przyszłym roku, pierwszą wysokiej klasy kartą graficzną powinna być RTX 3070 i RTX 3080. Rok później, po dopracowaniu produkcji w 7 nm powinniśmy zobaczyć RTX 3080 Ti.

To wydarzenie jest nastawione na zapotrzebowanie w centrach danych oraz AI więc klienci korporacyjni najpierw skorzystają z tej architektury. Oczekuj przyspieszenia zegarów GPU i większej wydajności energetycznej dzięki procesowi EUV 7 nm, uczenia maszynowego, przetwarzania AI i zwiększonej wydajności ray tracingu, a także ogólnie ulepszenia akceleracji 3D.

Można oczekiwać, że nowa karta graficzna Ampere osiągnie taktowanie od 200 MHz do 300 MHz wyższe niż w architekturze Turinga. Węzłem 7 nm NVIDIA będzie Samsung lub TSMC i nie jest jasne, czy ten sam układ zostanie wykonany w różnych odlewniach.