SpaceX będzie zabierał turystów na orbitę już w przyszłym roku, pod warunkiem że będą odpowiednio bogaci. SpaceX Elona Muska odznacza zaliczenie kolejnych etapów z listy kontrolnej, dążąc do tego, aby komercyjne podróże kosmiczne stały się rzeczywistością. Teraz dowiedzieliśmy się kiedy SpaceX zabierze swoich pierwszych turystów w kosmos.

TheNextWeb poinformował, że SpaceX zacznie wysyłać turystów na orbitę już w 2021 roku, ale koszty nie będą przypominały lotów międzynarodowych będą znacznie wyższe. Space Adventures to firma, która będzie zajmować się rezerwacjami na orbital SpaceX, a także zajmowała się pośrednictwem turystów na orbitach w latach 2001 i 2009.

Według Quartz, ostatni lot kosmicznej turystyki założyciela Cirque du Soleil, Guy Laliberte, kosztował ogromną kwotę 30 milionów dolarów. Space Adventures spodziewa się, że SpaceX zabierze czterech pasażerów w swój pierwszy lot w kosmos "pod koniec 2021 r. I w połowie 2022r." Nie stanie się to, dopóki załoga Dragon Capsule nie zakończy swojego pierwszego załogowego lotu, co musiałaby pomyślnie zrobić w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Po zakończeniu etapu testowego SpaceX otworzy wrota na orbitę dla turystów chcących oddalić się nieco od przyziemnych spraw.