W benchmarku SiSoftware pokazał się nowy wpis z procesorem Raptor Lake-S z zintegrowanym układem graficznym. Co ciekawe, wyniki testów wydajności zintegrowanego układu graficznego póki co mogą trochę rozczarowywać. Starszy układ graficzny Intel HD 770 pokonał w wielu testach swojego odpowiednika z Raptor Lake.

Sisoftwareraptor

Porównując wyniki w SISoftware pomiędzy iGPU Raptor Lake a Intel UHD 770 wygląda to dość kiepsko. Intel UHD 770 oferuje najbardziej zbliżoną wydajność do nowego układu z Raptor Lake. Specyfikacje są również bardzo podobne, z tym samym procesorem strumieniowym, przy czym częstotliwość taktowania jest wyższa na UHD 770, osiągając 1,4 GHz w porównaniu z 1,2 GHz w Raptor Lake. Wyniki testów pokazują mniej niż dobrą wydajność nowego iGPU. Znacznie starszy układ graficzny Intel HD 770 pokonał w wielu testach swojego następcę z Raptor Lake.

Procesory Intel Raptor Lake mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Wielce prawdopodobne jest to, że to co widzimy w obecnych testach, nie jest raczej końcowym wynikiem wydajności tych układów. Możemy się spodziewać, że ostateczna i oficjalna wersja układu zyska tutaj na wydajności mając na uwadze nowszą architekturę i szybsze pamięci.