Img Xiaomi Mi A2 Lite to jeden z najtańszych smartfonów należących do programu Android One, gwarantującego aktualizacje do najnowszej wersji Androida w ciągu dwóch lat od premiery urządzenia oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa za pośrednictwem łatek przez trzy lata. Dlatego też można było się spodziewać, że model ten otrzyma update do Androida 10 i Xiaomi poinformowało właśnie o rozpoczęciu procesu aktualizacji.
Na razie paczka z nową wersję systemu operacyjnego od Google jest rozprowadzana w wersji OTA i trafia na kolejne partie tych smartfonów, ale niebawem dystrybucja tej aktualizacji może zostać wstrzymana.
Użytkownicy modelu Mi A2 Lite donoszą bowiem o sporych problemach z działaniem smartfona po zainstalowaniu nowej edycji Androida. Wiele osób nie może z powrotem uruchomić urządzenia, a spora grupa posiadaczy tego sprzętu donosi o niemożności dokonania prawidłowego rozruchu.

Wygląda więc na to, że udostępniona przez Xiaomi aktualizacja najprawdopodobniej jest wadliwa i najlepszym wyjściem z sytuacji będzie wstrzymanie się przed instalacją nowej wersji systemu Android. Nie znamy jeszcze oficjalnego stanowiska chińskiego producenta w tej sprawie, ale wstrzymanie update'u wydaje się być tylko kwestią czasu.