YouTube po raz kolejny źle dobrał swoje programy dla dzieci po tym, jak określił horror typu found footage jako "przeznaczony dla dzieci" i nie pozwolił twórcy ręcznie zmienić błędnej oceny. Problem najwyraźniej zaczął się w weekend, kiedy YouTuber Kris Straub napisał na Twitterze, że sieć społecznościowa YouTube wysłała mu wiadomość e-mail z informacją, że automatycznie oznaczyła wideo z jego kanału horroru, Local58TV, jako "przeznaczony dla dzieci".

Yterror

Jak podkerślił Straub, ta dziwaczna zmiana nastąpiła "pomimo, że uznałem ją za nieprzeznaczoną dla dzieci" i dodał, że nie może "zmienić jej dobrowolnie" bez odwołania, które następnie oczywiście złożył. Kanał YouTube Local58TV jest jak twierdzi jego twórca, zdecydowanie nie dla dzieci, chociaż, jak zauważył portal Ars Technica, moderatorska sztuczna inteligencja kwalifikująca filmy na YouTube mogła się pomylić, ponieważ na kanale jest odcinek o nazwie "Show For Children ". Pomimo tytułu, wystarczy kilka sekund oglądania tego odcinka, aby zobaczyć, że tytuł jest żartobliwy i nie jest to na pewno treść przeznaczona dla dzieci.

YouTube w końcu zmienił oznaczenie ale jak zauważył twórca kanału, właściciele kont powinni jednak zawsze mieć możliwość ręcznego oznaczenia swoich filmów jako nie dla dzieci. YouTube też nie wyjaśnił, dlaczego oznaczenie filmu zostało zmienione na "przeznaczony dla dzieci". Tak to jest kiedy wykorzystujesz sztuczną inteligencję do moderowania treści