Motorola wprowadziła nowy składany Razr z elastycznym panelem OLED po wewnętrznej stronie. Urządzenie to jest hołdem złożonym z kultowej Klapka (clamshell) Motorola Razr V3 z 2004 roku, a teraz zespół stojący za telefonem usiadł przed kamerą, aby pokazać, jak powstało nowe urządzenie.

Glenn Schultz, wiceprezes ds. Innowacji i rozwoju produktu w Motoroli, powiedział, że zespół musiał przemyśleć sposób projektowania urządzeń składanych. Cały proces trwał 4 lata, a firma macierzysta Lenovo przyłączyła się do prac oferując swój punkt widzenia zarówno do projektu wyświetlacza jak i zawiasu.

W celu opracowania nowej wersji Motorola Razr, zespół badawczo-rozwojowy przeszedł przez 26 różnych prototypów, zanim zdecydował się na obecny projekt klapki. Duży nacisk położono również na wygląd telefonu - jest on zawinięty w szkło 3D Corning Gorilla Glass i szczotkowaną stal nierdzewną.
Aby mieć pewność, że całkowite otwarcie i zamknięcie nie będzie problemem dla użytkownika, Motorola stworzyła maszynę, która wielokrotnie automatycznie przetestowała składanie zanim rozesłała go do jednostek recenzujących do niektórych amerykańskich mediów.

Nadal czekamy na oficjalną datę premiery urządzenia i więcej informacji na temat jego cen poza USA. Do tego czasu możesz sprawdzić kilka innych krótkich klipów, które Motorola opublikowała na swoim kanale YouTube.