Górnicy krypto w końcu podjęli w tym tygodniu co najmniej jedną świadomą ekologicznie decyzję, kiedy tymczasowo zamknęli działalność, aby uniknąć przeciążenia sieci elektrycznej w stanie Teksas w USA.

Iranbtc

W poniedziałek Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) poprosił Teksańczyków w całym stanie o zmniejszenie zużycia energii, aby zapobiec przerwom w dostawie prądu podczas intensywnej fali upałów. W komunikacie prasowym agencja stwierdziła, że oprócz spowodowania rekordowego zapotrzebowania na energię w stanie, palące upały zablokowały nawet niektóre opcje energii odnawialnej w Teksasie, takie jak energia wiatrowa.

Verge podał we wtorek, że górnicy dobrowolnie zamykają działalność, aby zapobiec skokom cen dla innych mieszkańców i zmniejszyć zużycie na żądanie ERCOT. Jest to szczególnie ważne, ponieważ EPA (Agencja Ochrony Środowiska) twierdzi, że liczba zgonów związanych z upałem rośnie w USA od 2015 roku.

W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła świadomość tego, jak okropna może być technologia blockchain dla środowiska. Nie ma wątpliwości, że platformy wydobywcze wykupują nawet całe elektrownie. Warto zauważyć, że jest to ogólnie dogodny moment na wstrzymanie operacji kopania kryptowalut. Rynek kryptowalut wszedł w epicki spadek w ciągu ostatniego miesiąca, przez co wydobycie jest znacznie mniej opłacalne.