Sklep » Archiwum » Dysk Seagate BarraCuda ST1000DM010 1TB sATA III 64MB
Produkt o kodzie ST1000DM010 został wycofany z oferty.
Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.
Dysk Seagate BarraCuda ST1000DM010 1TB sATA III 64MB
Opis Dysk Seagate BarraCuda ST1000DM010 1TB sATA III 64MB
Seria dysków Seegate BarraCuda stanowi idealne rozwiązanie dla użytkowników poszukujących większej wydajności w zastosowaniach PC. Dyski BarraCuda to ekonomiczny sposób na zaspokojenie potrzeb wszystkich komputerów PC. Dysk Seagate BarraCuda o kodzie ST1000DM010 z prędkością obrotową 7200 obr/min o pojemności 1TB, wyposażony został w interfejs SATA III (do 600 MB/s) i posiada pamięć cache o pojemności 64MB. Dysk w formacie 3,5 cala dedykowany do komputerów stacjonarnych.
Najważniejsze cechy
Pojemność 1TB
Format 3,5 cala
Pamięć cache 64MB
Maksymalna szybkość transferu danych 210 MB/s
Seagate BarraCuda 1TB
Portfolio produktów BarraCuda to wspaniała opcja umożliwiająca modernizację w różnej cenie. Bezkompromisowy dysk BarraCuda łączy wiodącą w branży pojemność z prędkością na poziomie do 7200 obr./min (w zależności od pojemności dysku BarraCuda), zapewniającą wysoką wydajność i błyskawiczne czasy ładowania podczas gier lub wykonywania zadań o dużym obciążeniu.
Wybierz odpowiednią dla siebie pojemność dysku twardego Seagate BarraCuda i przechowuj na nim wszystkie swoje najważniejsze dane jak i również materiały multimedialne, filmy, muzykę oraz oczywiście wszystkie Twoje ulubione tytuły gry. Nie musisz się już martwić o brak miejsca na ulubione rzecz i być może zostanie jeszcze nieco przestrzeni niezbędnej do pracy i nauki. BarraCuda rośnie wraz z twoimi potrzebami. Dysk BarraCuda posiada również 2-letnią gwarancję.
Niezrównane rozwiązania do komputerów stacjonarnych
Oparte na sprawdzonej i niezawodnej technologii, innowacyjne 3,5-calowe dyski twarde BarraCuda są dostępne w wielu opcjach pojemności i przedziałach cenowych, dopasowując się do każdego budżetu.
Przepływ danych zoptymalizowany pod kątem odczytu i zapisu
Wszystkie dyski twarde należące do rodziny BarraCuda są wyposażone w technologię wielopoziomowego buforowania Multi-Tier Caching (MTC). Optymalizacja przepływu danych za pośrednictwem inteligentnych warstw NAND Flash, DRAM oraz technologii buforowania nośników skutkuje krótszym czasem wczytywania i obsługi aplikacji oraz lepszą wydajnością odczytu i zapisu.
Sprawdzona niezawodność
Od ponad 20 lat firma Seagate produkuje i dostarcza na rynek wydajne dyski z rodziny BarraCuda. Twoja satysfakcja z użytkowania dysku twardego jest dla nas bardzo ważna, dlatego oferujemy wszystkie dyski BarraCuda z solidną ograniczoną gwarancją.
Łatwość dodawania nowych dysków
Dodanie nowego dysku do komputera jest proste przy pomocy oprogramowania DiscWizard, które przeprowadza użytkownika przez kolejne etapy: od klonowanie starego dysku na nowy dysk Seagate, przez tworzenie i formatowanie partycji, przesyłanie danych oraz tworzenie ich kopii zapasowych, po poprawę bezpieczeństwa i wiele więcej.
Cechy produktu Dysk Seagate BarraCuda ST1000DM010 1TB sATA III 64MB
Tomasz Wójcik · No to pytanie. Co lepiej WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB czy Seagate BarraCuda ST1000DM010 1TB ? Bo mam dylemat a obydwa dyski maja dobre opinie z tym ze do SEGEATE'ow mam mieszane uczucia. Jakaś podpowiedz ? :-)
Familok.net · Dyski WD zawsze są bardziej awaryjne, miałem wiele takich sytuacji. Dlatego Seagate jak chcesz mieć święty spokój i stabilność działania. Używam od lat w komputerach i serwerach.
Di4blos · @Familok.net - nie pisz takich bzdur bo faktycznie inni pomyslą, że masz racje. Dyski Seagete sa od kilku lat najbardziej awaryjne. Wystarczy, ze sobie poszukasz na innych portalach raportow awaryjnosci np tutaj: purePc i awaryjnosc dyskow talerzowych.
Czasy kiedy Barracuda byla porzadnym dyskiem dawno minely. Moja rady: trzymajcie sie z daleka od tych dysków jesli nie chcecie tracic danych.
Familok.net · Ciekawe co piszecie. Jak wytłumaczycie, że dyski Seagate używam wiele lat i ani jedna sztuka łącznie z tymi na złącze IDE działają do dzisiaj. W użyciu ciągłym mam sata 1, 2, 3, 6, wszystko działa 24h. Poza tym co to za fachowcy, którzy nie potrafią nawet napisać poprawnej nazwy producenta. Fachowcy po ...
3qm · @Di4blos: WD jest przereklamowany. Ma najwyższą awaryjność swojego sprzętu. Wiem co mówię. Seagatey mam już ponad 10 lat na sata 2 i nic im nie jest czego nie mogę powiedzieć o WDkach. Tylko latają po reklamacjach.
Lucjan · Segate to jedyny wybór od lat zgadzam się z przedmówcą , WD na rynek konsumencki są do kitu , wibracje i transfery , Toshiba aka Hitahi DeskStar to truchło a nie dyski , co widać po serii 1TB ,2 i 3 TB
Łuki · @Adam właśni dotarł do mnie i jest w wersji OEM, zapakowany w ochronne opakowanie LaBag S.A.P.S. oraz oryginalną hermetyczną folię antystatyczną. Jak dla mnie ok chociaż powinna być informacja w opisie.
Janusz_Starszy · Dyskusje nad przewagą jednej z tych firm nad drugą są trochę niepoważne. Wszystko zależy od prawidłowego doboru dysku do stawianego mu zadania, dobrego i pewnego zasilania oraz bezawaryjności innych komponentów, które mogą mieć wpływ na dysk. Oczywiście zależy to również trochę od szczęścia. Nie bardzo rozsądnie jest wyciągać wnioski na podstawie bardzo małej próby podobnych dysków, z jaką każdy z nas ma do czynienia. Teraz używam około 30 dysków w swych komputerach. Są to jednak dyski o bardzo różnych parametrach, z bardzo różnych serii i o bardzo zróżnicowanym wieku. Najstarsze mają 15 lat. Starsze wycofałem jedynie ze względu na ich parametry, pomimo nienagannego działania. W ostatnich latach miałem kłopot z kilkoma dyskami SeaGate (nie jest mi znana przyczyna), ale wiem, że ja zepsułem dwa VelociRaptry WD (awaria zasilania). Osobiście lubię WD, ale również mi padały. Wiem, że w niektórych przypadkach to była moja wina, ale nie każdy potrafi dokładnie zdiagnozować przyczynę. Najważniejsze to właściwe dobranie dysku do zadań. Trzeba dobrze przemyśleć wybór, aby nie przeciążyć dysku zadaniami, do których nie został skonstruowany. Trzeba też zapewnić mu należyte chłodzenie. Nie należy przesadzać, ale trzeba dobrze przemyśleć wentylację, szczególnie w przypadkach, gdy w jednej obudowie jest kilkanaście dysków, potężny procesor i wydajna karta graficzna, sterowniki macierzy i wiele innych komponentów wydzielających ciepło. Przydaje się znajomość aerodynamiki. Gdy w obudowie jest wiele wentylatorów (nieraz kilkanaście), dobrze jest zastosować czujniki w starannie wybranych miejscach i automatyczną regulację, co umożliwi uniknięcie nadmiernego hałasu, przy zachowaniu właściwych temperatur poszczególnych komponentów.