Informacje archiwalne

Produkt o kodzie QNAP_TS-1635AX-8G został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Serwer plików QNAP TS-1635AX-8G

Dodaj swoją ocenę | kod: QNAP_TS-1635AX-8G

Opis Serwer plików QNAP TS-1635AX-8G

Serwer TS-1635AX jest wyposażony w czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Marvell ARMADA 8040 ARMv8 Cortex-A72 1,6 GHz, zapewniający ogromną moc obliczeniową i możliwość korzystania z różnorodnych aplikacji wspomagających rozwój firmy przy wciąż rosnącej ilości danych. Dwanaście kieszeni dyskowych 3,5", cztery kieszenie dyskowe 2,5" i dwa gniazda M.2 SATA pozwalają zbudować wysokowydajną i pojemną pamięć dyskową przy optymalnych kosztach. TS-1635AX posiada także dwa porty SFP+ 10GbE i dwa porty gigabitowe, zapewniające szybką łączność i wszechstronne możliwości sieciowe.
Najważniejsze cechy
  • Dwa wbudowane porty SFP+ 10GbE
  • W dwóch gniazdach PCIe 3.0 (x2 i x1) można zainstalować dodatkowe karty QM2, karty sieciowe i karty USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s),
  • Zainstalowanie dysków SSD w czterech kieszeniach dyskowych 2,5
  • TS-1635AX obsługuje kontenery (LXC i Docker) oraz wirtualne maszyny z interfejsem wiersza poleceń Linux (CLI)
  • Migawki stanowią dodatkową warstwę ochronną w ramach strategii przywracania systemu po awarii
  • Serwer TS-1635AX może być używany wraz z technologią VJBOD firmy QNAP w celu rozszerzenia pojemności innych systemów NAS

Najlepszy wybór na kompletną pamięć masową

TS-1635AX łączy w sobie wysokowydajny procesor, szybkie interfejsy sieciowe i ogromny potencjał przestrzeni magazynowej - najważniejsze kryteria przy wyborze serwera NAS. Procesor ARMADA 8040 obsługuje szyfrowanie woluminów i jednostek LUN z akceleracją sprzętową, zapewniając imponujące parametry pracy, niezawodne bezpieczeństwo danych i co za tym idzie, spokojną głowę.

337 1532655521 Ts 1635ax Hot Swappable

Zwiększ wydajność dzięki dyskom SSD i aplikacji Qtier

Serwer TS-1635AX umożliwia zainstalowanie dysków SSD w czterech dedykowanych kieszeniach dyskowych 2,5" i dwóch gniazdach M.2 SATA (współczynnik kształtu 2280)*. Po zainstalowaniu dysków SSD można korzystać z dostępnej tylko dla systemów QNAP aplikacji Qtier 2.0, oferującej zarówno automatyczny zapis warstwowy, jak i mechanizmy typowe dla pamięci podręcznej - na poziomie woluminów i jednostek LUN iSCSI. Pozwala to na dodatkową akcelerację, dzięki której serwer TS-1635AX jest w stanie sprostać wymogom wydajnościowym wymagających zastosowań, takich jak wirtualizacja czy transmisje 10GbE.

6yyytulk

Karta rozszerzeń QM2 redefiniuje funkcjonalność systemu NAS

QM2 to seria kart rozszerzeń PCIe firmy QNAP, oferujących dwa gniazda SSD M.2 i/lub łączność 10GbE*. Karta umożliwia użytkownikom łatwą konfigurację pamięci podręcznej SSD lub funkcji Qtier w celu optymalizacji wydajności serwera NAS. Karty QM2 obsługujące łączność 10GbE mogą także umożliwić serwerowi TS-1635AX w przyszłości pracę w sieciach 10GBASE-T. Karta QM2 wyposażona w dedykowany moduł chłodzący może utrzymywać wysoki poziom wydajności nawet wtedy, gdy zadanie obejmuje największe obciążenia.

337 1532655521 Ts 1635ax Top Right

Łączność 10GbE eliminuje wąskie gardła hamujące wydajność

Serwer TS-1635AX jest wyposażony w dwa porty 10GbE SFP+ umożliwiające pracę w sieciach 10GbE i przyspieszenie procesów bez dodatkowych kosztów. W zastosowaniach bez istniejącego środowiska 10GbE niezarządzane przełączniki QNAP 10GbE/NBASE-T stanowią doskonały sposób na wyeliminowanie wąskich gardeł i zapewnienie sprawnego magazynowania danych. W komputerach z systemem Windows/Linux można zainstalować kartę rozszerzeń QXG-10G1T 10GBASE-T/NBASE-T PCIe w celu dodania funkcjonalności 10GbE i stworzenia pełnego środowiska LAN pracującego z dużą prędkością.

337 1532655521 Ts 1635ax Back

Stwórz ekonomiczne środowisko Fibre Channel SAN

Popularne urządzenia Fibre Channel SAN (Storage Area Networks) są zazwyczaj drogie. Teraz masz dostęp do bardziej przystępnych cenowo opcji, dzięki którym w łatwy sposób dodasz NAS do środowiska SAN. Po zainstalowaniu karty Marvell Fibre Channel (serii Marvell QLogic 2500 8 Gb/s) w urządzeniu TS-1635AX można skonfigurować miejsce docelowe Fibre Channel przy użyciu aplikacji iSCSI oraz Fibre Channel i dzięki temu korzystać z wielu funkcji serwera QNAP NAS, w tym funkcji ochrony z użyciem migawek, technologii Qtier, przyspieszania z użyciem pamięci podręcznej SSD i wielu innych. Ponadto funkcje Maskowania LUN i Powiązania portów zapewniają dodatkowy poziom zabezpieczenia posiadanych danych.

337 1532655521 Ts 1635ax Top Left

Wygodna wymiana plików dzięki udostępnianiu międzyplatformowym i aplikacji Qsync

Serwer TS-1635AX obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP do udostępniania plików w sieciach opartych na systemach Windows, Mac, Linux/UNIX. Dane mogą być przechowywane centralnie i są chronione przez zaawansowane zabezpieczenia serwera TS-1635AX. Usługi Windows AD i LDAP umożliwiają administratorom systemu konfigurację uprawnień użytkowników przy użyciu istniejącego już serwera Windows AD lub LDAP albo wbudowanej usługi LDAP. Aby umożliwić synchronizację danych między urządzeniami, również mobilnymi, wystarczy zainstalować aplikację Qsync Central na serwerze NAS i aplikacje klienckie Qsync na pozostałych urządzeniach. W ten sposób uzyskamy szybką, prywatną i bezpieczną usługę synchronizacji plików w czasie rzeczywistym.

337 1532655521 Ts 1635ax Right Angle Of Elevation

Migawki i Hybrid Backup Sync dla bezpieczeństwa danych

Pełen plan przywracania systemu po awarii wymaga wielowarstwowego zabezpieczenia danych i kopii zapasowych. W serwerze TS-1635AX możliwe jest zapisywanie stanu plików i dokonanych w nich modyfikacji za pomocą migawek na poziomie bloków. Dzięki temu, w razie nieoczekiwanego zdarzenia (np. usunięcia lub ataku złośliwego oprogramowania), można szybko powrócić do wcześniejszych wersji. Dla dodatkowego zabezpieczenia danych dostępna jest aplikacja Hybrid Backup Sync, ułatwiająca wykonywanie kopii zapasowych, przywracanie i synchronizowanie plików z wykorzystaniem lokalnych urządzeń zewnętrznych, zdalnych serwerów NAS i publicznych usług opartych na chmurze.


337 1532655521 Ts 1635ax Left Angle Of Elevation

Więcej aplikacji, nieskończone możliwości

Serwer TS-1635AX pracuje w środowisku QTS, stanowiącym inteligentny system operacyjny oparty na aplikacjach, który oferuje wiele przydatnych funkcji i narzędzi, takich jak Qtier, obsługa RAID 50/60, Qboost, OCR Converter i inne. Wbudowane w system QTS narzędzie App Center oferuje także szeroki wybór aplikacji firmy QNAP i zaufanych dostawców zewnętrznych, pomagających poszerzyć funkcjonalność i możliwości serwera TS-1635AX.

Elastyczna wirtualizacja i przełączniki wirtualne

Serwer TS-1635AX obsługuje różnorodne technologie wirtualizacji, takie jak kontenery (LXC i Docker) czy wirtualne maszyny oparte na interfejsie wiersza poleceń Linux (CLI)*, ułatwiające migrowanie istniejących aplikacji na serwer i wdrażanie na nim nowych rozwiązań. Przełączniki wirtualne obsługują kilka trybów podłączania kontenerów, maszyn wirtualnych, serwerów NAS i interfejsów sieci fizycznych, zapewniając elastyczność wdrażania infrastruktury IT w firmie z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Bezpieczne dane dzięki szyfrowaniu i innym zabezpieczeniom

Procesor Marvell ARMADA 8040, będący sercem serwera TS-1635AX, oferuje szyfrowanie z akceleracją sprzętową i potrafi szyfrować woluminy i/lub jednostki LUN metodą AES-256 bez strat dla wydajności pracy. Funkcje zabezpieczeń obejmują także uwierzytelnianie dwustopniowe, filtrowanie adresów IP, skanery wirusów i złośliwego oprogramowania oraz wiele więcej. Możliwe jest także definiowanie uprawnień dla użytkowników i folderów, aby blokować próby uzyskania dostępu przez nieupoważnione osoby lub aplikacje.

Łatwa rozbudowa wraz z rosnącymi potrzebami

Rozwój firmy oznacza większe zapotrzebowanie na pamięć masową. Dzięki opracowanej przez firmę QNAP technologii Virtual JBOD (VJBOD) niewykorzystane miejsce na serwerze TS-1635AX może zostać przypisane i być używane przez inny serwer QNAP NAS. W celu zwiększenia pojemności TS-1635AX można zainstalować obudowę rozszerzającą UX-800P lub UX-500P

Cechy produktu Serwer plików QNAP TS-1635AX-8G

Pojemność pamięci RAM8 GB
Maksymalna pojemność RAM16 GB
Rodzaj pamięci RAMDDR4
Moc zasilacza250 W
Waga12,06 kg
Wymiary303,84x369,89x319,8 mm
ProcesorMarvell ARMADA 8040 ARMv8 Cortex-A72
Architektura procesora64-bitowy ARM
Koprocesor arytmetyczny FPUTak
Mechanizm szyfrowaniaTak
Pamięć flash512 MB
Wnęka dysków12 dysków 3,5-calowych + 4 dyski 2,5-calowe SATA 6
Gniazdo dysku M.2 SSD2 gniazda M,2 2280 SATA SSD
RJ452 szt.
Wake on LAN (WOL)Tak
Jumbo FrameTak
Gniazdo PCIe2 szt.
USB 3.23 szt.
Wyjście audio1 szt.
KształtTower
Wskaźniki LEDZasilanie/stan, LAN, USB, HDD 1-12, SSD 1-4 M,2 SSD 1-2
Wyświetlacz LCD/przyciskTak
PrzyciskiZasilanie, reset, automatyczne kopiowanie USB
Poziom dźwięku23 dB
Inne interfejsyGniazdo bezpieczeństwa Kensington
Ostrzeżenie systemoweBrzęczyk
Złącze bezpieczeństwa KensingtonTak
ProducentQNAP


 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty

Dodaj komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2024 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.