Produkt o kodzie SSR-650FX został wycofany z oferty.
Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.
Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 650 (SSR-650FX) 80Plus Gold 650W
Opis Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 650 (SSR-650FX) 80Plus Gold 650W
Inżynierowie firmy Seasonic stworzyli całkowicie od postaw nową serię zasilaczy łączącą w sobie zaawansowane technologie opracowane przez lata intensywnej pracy, oraz ekonomię skali Seasonic pozwalającą zaoferować ją za rozsądne pieniądze. W rezultacie powstał zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold o mocy 650W i sprawności potwierdzonej certyfikatem 80Plus Gold. Jest to ultra cicha jednostka, wyposażona w tryb pół pasywnej pracy. Zasilacz posiada odpinane płaskie okablowanie. Kod producenta SSR-650FX.
Najważniejsze cechy
Sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold
Moc ciągła wynosząca 650W
Pozłacane końcówki przewodów
W pełni modularna konstrukcja i płaskie okablowanie
Wsparcie dla konfiguracji z wieloma kartami graficznymi
Potężna linia +12V o obciążalności 54A (648W)
Topologia bezkablowa dla lepszej niezawodności
Ścisła 3% regulacja napięć dla linii 3.3V, 5V, 12V
Zaawansowany układ hybrydowej pracy wentylatora
Cichy i niezawodny wentylator 120mm z łożyskiem FDB
Możliwość pracy półpasywnej układu chłodzenia zasilacza
Seasonic był prekursorem podwyższania sprawności zasilaczy komputerowych i pierwszą firmą, która zaprojektowała pierwszy na rynku zasilacz z certyfikatem 80Plus Gold. Od tamtego czasu Seasonic zaprezentował rodzinę popularnych zasilaczy G-Series, o dużym zakresie mocy oraz nienaganną wydajnością i sprawnością. Wysoka sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold gwarantuje sprawność na poziomie 87%, 90% i 87% przy obciążeniu zasilacza wynoszącym odpowiednio 20%, 50%, 100%. Wyraźną zaletą zakupu zasilacza z certyfikatem 80Plus Gold jest fakt, że mniej energii ulega zmarnowaniu podczas konwersji energii, przekładając się na niższe koszty użytkowania komputera.
Kompaktowe wymiary zasilacza Seasonic Focus Plus Gold 650W
Dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji nowa seria zasilaczy Seasonic Focus Gold mieszczą się w niewielkiej obudowie o długości wynoszącej jedynie 140mm. Innowacyjna topologia elektroniki zasilaczy Focus Gold zapewnia wysoką gęstość mocy, co przekłada się na małą objętość jego obudowy. Z tego powodu są to idealne zasilacze zarówno do dużych jak i małych obudów.
Niezawodne łożysko Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Wentylatory o wysokiej wydajności stosowane w zasilaczu Seasonic Focus Plus Gold 650W wyposażone zostały w wytrzymałe i niezawodne łożyska FDB (Fluid Dynamic Bearing). Cechą charakterystyczną łożysk FDB jest wykorzystanie doskonałych właściwości absorbowania drgań i uderzeń przez olej. Są one niezwykle niezawodne i generują znacznie mniej hałasu, i ciepła niż łożyska kulkowe. Smarowanie powierzchni łożyska olejem zmniejsza tarcie i wibracje, a tym samym obniża całkowite zużycie energii. Dzięki niskiemu tarciu, cichej pracy i solidnej konstrukcji, ta niezawodna technologia wentylatora znacznie zwiększa jego żywotność.
Zasada działania łożyska FDB w zasilaczach Seasonic
Kiedy trzpień wentylatora obraca się, olej pod wysokim ciśnieniem przemieszcza się wzdłuż rowków płaszcza łożyska, tworząc cienki film olejowy pomiędzy płaszczyznami tocznymi. Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej wzrasta ciśnienie oleju podnosząc trzpień w łożysku. Rozwiązanie to zapewnia równe i płynne obracanie się łopatek wentylatora, redukując hałas. Nacięcia w kształcie jodełki pomagają kierować olej w prawidłową stronę i zapobiegają wyciekom oleju z łożyska. Poniższy rysunek przedstawia najważniejsze cechy wentylatorów FDB w zasilaczu Seasonic Focus Plus Gold 650W.
Hybrydowa cicha kontrola obrotów F3FC
Pierwszy w branży, opatentowany, zaawansowany trój-fazowy system kontroli obrotów S3FC zapewnia optymalną równowagę między ciszą i chłodzeniem w zależności od obciążenia zasilacza komputerowego. Układ F3FC może pracować w trzech trybach: pasywnym, cichym i chłodzenia. W zależności od obciążenia elektronika zasilacza dba o to, aby zasilacz do 30% obciążenia pracował pasywnie, do 50% obciążenia pozostaje w trybie cichym, powyżej 50% zasilacz zwiększać obroty wentylatora w zależności od obciążenia.
Zalety wykorzystania układu S3FC w Seasonic Focus Plus Gold 650W
Obniżenie poziomu hałasu bez wzrostu temperatury
Wydłużona żywotność wentylatora dzięki mniejszej liczbie obrotów wentylatora
Optymalne rozpraszanie ciepła w każdych warunkach
Niedościgniona cisza podczas pracy w trybie pasywnym
Zasilacz Seasonic Focus Plus Gold 650W został wyposażony w przełącznik pozwalający na przełączenie trybu pracy systemu kontroli obrotów z S3FC (tryby: pasywny, cichy i chłodzenia) na S2FC (tryb cichy i chłodzenia). W przypadku systemów umieszczonych w obudowach o słabej wentylacji, wyłączenie pasywnego trybu pracy może pomóc nieco obniżyć temperaturę wewnątrz komputera.
Ścisła regulacja napięć
Zaawansowany układ stabilizacji zastosowany w zasilaczach Seasonic Focus Plus Gold 650W gwarantuje udoskonaloną stabilność napięć, zapewniając mniejsze wahania ich wartości niezależnie od obciążenia zasilacza. Przekłada się to na większą stabilność komputera i długowieczność zamontowanych w nim podzespołów.
Wnętrze zasilaczy wolne od przewodów
Inżynierowie Seasonic zaimplementowali w zasilaczach serii Focus Gold nowatorskie rozwiązanie zapewniające wyższą sprawność i lepszą stabilność oraz niezawodność. Zamiast tradycyjnych przewodów łączących PCB zasilacza i segment odpinanego okablowania z tyłu zasilacza, zasilacze Focus Gold korzystają ze sztywnej miedzianej płyty.
Dziesięć (10) lat gwarancji na zasilacze Focus Gold 650
Jako potwierdzenie najwyższej jakości i trwałości rozwiązań zastosowanych w zasilaczach komputerowych Seasonic Focus Gold, zostały one objęte dziesięcioma latami gwarancji.
Schemat okablowania zasilacza Seasonic Focus Plus Gold 650W
Wiktor · @ventylator widzę że jesteś jakimś znawcą skoro komentujesz każdy podzespół który jest na Proline, tylko ciekawi mnie czy cokolwiek z tego masz? Akurat ten zasilacz mam od 3 lat i jakoś obeszło się bezawaryjnie, a może powiesz skąd wyciągnąłeś takie wnioski?
Qwer · Osobiście posiadam 2 zasilacze tej firmy w domu - komputery chodzą po 12 godzin/dobę i dłużej. Zero problemów.
Z mojego polecenia kupiło zasilacze tej firmy około 20 osób. NIKT, powtarzam NIKT nie miał żadnych problemów z nimi. Natomiast ci co kupili takie same a nawet "mocniejsze" tańsze chiefteki (wg. dewizy: jeżeli nie widać różnicy, to po co przepłacać) a i owszem zdarzyły się wtopy. Spalone podzespoły (w tym grafika), brak stabilności, jakieś piski. Pomijam problem z zareklamowaniem tych piszczących kondensatorów.
Acha i nie pracuję w tym biznesie ani nie jestem jakimś tam fanboyem Seasonica. Równie dobrze to mógłby być Tagan, Silent, BeQuaiet (czy jakoś tam). Po prostu miałem tagana przez długie lata. Z czasem okazał się za słaby. Dużo szukałem, czytałem, kto jakich części używa - konstrukcje są bardzo podobne, tylko jakość podzespołów i solidność wykonania są różne.
Okazało się, że z modułów SeaSonika korzystają inni producenci do składania swoich topowych zasilaczy.
Suma sumarum, najtańszym w tym przypadku wyborem dla mnie okazał się SeaSonic.
Znawca · Seasonic to najlepsza firma robiąca zasilacze. W USA wszyscy to wiedzą. W Europie okazuje się że mało znana. Brawo dla sklepu za popularyzację tych zasilaczy.
Gibbeer · Przy pełnym obciążeniu na 1080Ti linia +12V trzyma równo 12.00 (również z multimetru). Świetny tryb półpasywny, a gdy wentylator się włącza przy sporym obciążeniu to i tak go nie słychać. Naprawdę produkt godny polecenia.
JeRRy · Po wielu poszukiwaniach i dysputach na forach wybór był dosyć oczywisty. Oceniam zasilacz na bdb - bo w końcu się na niego zdecydowałem ;). Dlaczego ten? Moim zdaniem decydują marka, ponoć niezawodność (tfuu, tfuu... ocenimy po czasie), 10 lat gwarancji (!) to świadczy o głębokiej wierze producenta w swój produkt ;) i daje spore bezpieczeństwo dla kupującego (w zasadzie temat zasilacza mamy z bani na 10 lat -a w IT, to przecież wieki. Platformę zmienimy 2 razy, a zasilacza niekoniecznie. Więc sporo plusów, cena - z uwzględnieniem czasowych promocji... "taki" zasilacz za 360 PLN - grzech nie wziąć.
Czy jest doskonały? Moim zdaniem nie, i to co wielu uważa za plusy, ja niekoniecznie. Solidne siatki oplotów. Niby fajne, ale wymieniając zasilacza miałem dużo więcej problemów, aby dobrze ułożyć / upchnąć przewody na ścianie, niż na starym zasilaczu z "płaskimi" taśmami. Druga rzecz. Wiem, że do zasilacza instrukcja nie jest potrzebna - niemniej jednak mój egzemplarz miał woreczki, naklejeczki, 100 różnych gadgeciarskich drobiazgów, które kończą w szafie, a instrukcja (?) - 1 kartka w kilku językach mówiąca o tym, żeby go do wody nie wrzucać ;). O co doczepka? A no o to, że zasilacz jednym z "bajerów" zasilacza jest tryb pasywny. I super. Zatem wypadałoby albo napisać to w instrukcji (jak się go aktywuje / deaktywuje), albo oznaczyć to czytelnie /on/off passive/ przy przycisku na ściance zasilacza a tam... zero oznaczeń. Innymi słowy kupiłem kozacki zasilacz chwalony wszędzie i... musiałem wygooglać (foto) 15 innych modeli tego producenta, aby trafić na taki model, gdzie to oznaczenie jest "wypisane" na ściance zasilacza (i aby mieć pewność, że tryb pasywny jest "włączony" - a podejrzeć się nie da, gdy zasilacz jest już zamontowany, bo wentyl ma w dół budy). Tak więc zasilacz (zapewne) wart swojej ceny, markowy, długa gwarancja... ale zaskoczył mnie sztywnością przewodów i "nieczytelnością" sprzętu (lub brakiem sensownej ulotki). Niemniej... polecam ;)
Szukajacy · Mam ten zasilacz i znowu brawa dla ekipy za promowanie najlepszej firmy produkującej zasilacze, pamiętajcie, że jak dobry prąd to dobry komp Kupujcie
Pole · Zasilacz robi wrażenie produktu premium- wykonanie, opakowanie, dodatki.
Przesiadka ze starego wysłużonego chiefteka (prawdopodobnie bez certyfikatu) w efekcie wyraźnie spadło zużycie. Tam gdzie wcześniej było ok 160-170 teraz jest 135-145. Niestety jeszcze nie porównałem okolic 50% gdzie powinna być znacznie większa różnica.
Minusem jest brak zasilania CPU 8+4, jest tylko 4+4 które oczywiście wystarczy dla większości procków na stocku a nawet kosmetycznym OC ale nie wiem kiedy pojawi się granica. Poza tym niepodłączona wtyczka 4 pinowa przy CPU wygląda jakoś tak smutno nawet jeżeli jest tylko opcjonalna :D
Zasilacz na pewno warty swojej ceny i wybrałbym go ponownie, 10lat gwarancji do mnie przemawia.
Rafał · Pytanie, mam ten zasilacz i jest tylko jeden kabel zasilający cpu 4+4piny a moja płyta potrzebuje 1x8 i 1x4piny, gdzie można dokupić kabel lub jak to rozwiązać?
Pole · @Rafał: 4+4 podłączasz do wejścia na mobo gdzie jest 8 pinow, 4 piny na mobo zostają niepodłączone i będzie ok 😉 chyba że masz jakiegoś prądożernego potwora?
Rafał · @Pole procesor i7 9700k i będzie OC płyta msi mpg Z390 Gaming EDGE AC, w instrukcji jest napisane żeby to podłączyć bo może działać niestabilne więc nie wiem
Paulina · Czy pasuje do zestawu
Ryzrn5*3200, Asus x370 prime,zostać 1700ti,zasilacz musi być na dole...czy przewod wystarczy na długość?
Czytałam źle opinie(amazon) o seasonic,ale to był 850 Platinum;brak przewodu,dziwne zlacza.
Ten model jest chwalony wystarczy wejść na stronę firmy .
Paulina · Dziękuję za odpowiedź dla laika.
Ad rem,Sonica jest dobra inwestycja i opłacalne Jakosc+ cena +gwarncja..Firma Sonic jest legendarna(kolokwialnie: pies złego mięsna nie zje).My już Sonic Gold mamy a Ty?
Rec · Zasilacz godny polecenia. Napięcia stabilne. Wykonanie bez zarzutów. Gwarancja daję nadzieję, że w bezawaryjność wierz także producent a to już dużo. Cichy - niezależnie czy z włączonym śmigłem czy też bez. W nocy niesłyszalny. Dla mnie jednak kable nieco za krótkie a i można by było jednak połączyć molexy z zasilaniem do SATA. Kable moim zdaniem nieco za krótkie i jeśli ktoś ma większą budę, może mieć problemy z peryferiami - ale kto teraz, jak ja używa kontrolerów czy napędu heh :) Oploty na kablach jakoś mi nie leżą. Wkurza także, filtr zainstalowany na kablu z główną wtyczką do płyty głównej. Ciężko ten kabel poprawnie ułożyć w obudowie. Pomimo tego, zasilacz zasługuje na najwyższą ocenę.
Rafal · Jakby ktoś szukał dodatkowych kabli do tego zasilacza to pasują innych producentow z tym ze w zasilaczu są inaczej wyprowadzone zasilania i masy więc trzeba w nowych kablach pozmieniać piny przy użyciu miernika.
Jacek · Witam. Również byłem zachwycony tym modelem. Kupiłem, w "Proline" K-ce końcem czerwca 2018, na podstawie dużej ilości pozytywnych opinii na różnych forach i w necie. Niestety na początku kwietnia odmówił współpracy w zestawie z i7 7700k, 16GB ramu, i gtx1070. Od razu zaznaczę że wszystkie komponenty bez OC. Oddany na gwarancję. Czekam na rozstrzygnięcie.
Jacek · Witam.Dzięki za szybką odpowiedź. Tylko nasuwa się pytanie jak długo będę musiał czekać. W dniu wczorajszym dzwoniłem do oddziału w Katowicach. W czasie rozmowy z obsugą dowiedziałem się iż mogę od razu dostać zwrot gotówki i zakupić właśnie GX. Tylko w takiej sytuacji muszę dołożyć do nowego GX-a 170 pln.
Jacek · Dostałem nowy zasilacz. Tak jak wspomniał p.Marcin Chrobak mam nowego GX-650. W porównaniu do Focusa Plus, ten GX posiada przyjemniejsze, płaskie, bardziej elastyczne przewody. Dużo lepiej układają się w obudowie.