Opis Pulsoksymetr napalcowy do pomiaru poziomu saturacji krwi
Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne medyczne, które służy do nieinwazyjnego pomiaru poziomu natlenienia krwi tętniczej, inaczej natlenienia organizmu. Wskazuje poziom saturacji (SpO2). Saturacja określa stopień wysycenia krwi tętniczej tlenem SpO2. Jej prawidłowy poziom u osoby zdrowej powinien wynosić od 95 do 99%. Urządzenie wykorzystuje pomiar pochłaniania przez tkanki promieniowania o dwóch różnych długościach fal metodą pulsoksymetrii.
Najważniejsze cechy
Dedykowany do pomiaru SpO2 i PR zarówno u dorosłych jak i u dzieci od lat 4.
W zestawie wygodna linewka do założenia na nadgarstek
Dokładność pomiaru natlenienia (SPO2) w zakresie od 70% do 100% wynosi 2%
Dokładność pomiaru pulsu 2BPM albo 2% (co większe) przy rozdzielczości 1BPM
Pulsoksymetr idealny do domów, szpitali, szkół, ośrodków badań fizykalnych i do użytku domowego.
Urządzenie jest kompaktowe i lekkie, posiada czytelny kolorowy wyświetlacz TFT
Zasilany za pomocą 2 sztuk baterii AAA (nie znajdują się w zestawie)
Uwaga - działa tylko na bateriach AAA. Nie działa na akumulatorkach AAA.
Jak działa pulsoksymetr napalcowy?
Urządzenie wykorzystuje pomiar pochłaniania przez tkanki promieniowania o dwóch różnych długościach fal metodą pulsoksymetrii. Wysycenie krwi tlenem (saturacja) oznaczone jest symbolem SpO2 i wyrażone w procentach. Prawidłowa wartość saturacji u osób zdrowych wynosi 93-99%.
Pulsoksymetr posiada wyraźny wyświetlacz TFT z różnymi poziomami jasności, prezentacją fali pletyzmograficznej oraz charakteryzuję solidnością wykonania. Jest bardzo prosty w obsłudze. Zastosowany tu czytelny, duży kolorowy wyświetlacz przyczynia się do wygodnej pracy. Wszystko to sprawia. że jest bardzo prosty w obsłudze.
Oznacza to, że w dochodzi do pomiaru pochłonięcia przez czerwone krwinki w naczyniach włosowatych promieniowania pochodzącego z nadajnika. Na podstawie pomiaru, wykorzystując czujniki i algorytmy, pulsoksymetr oblicza procentowe stężenie wysycenia hemoglobiny tlenem.
Wynik badania wyrażony jest w procentach. Przedstawia on ilość hemoglobiny wysyconej tlenem. I tak na przykład wynik SpO2 97% oznacza, że w momencie badania 97% hemoglobiny przenosi tlen do tkanek badanego.
Pulsoksymetr działa na zasadzie pomiaru pochłaniania przez czerwone krwinki w naczyniach włosowatych promieniowania o dwóch różnych długościach fali: czerwonego i podczerwonego. Mierzony sygnał składa się z dwóch składowych: stałej i zmiennej (pulsującej). Ta składowa opisuje absorbancję pulsującej krwi tętniczej. Pomiar jest nieinwazyjny (dokonywany jest przez skórę) i bezbolesny.
Możliwość pomiaru tętna
Oferowany pulsoksymetr posiada możliwość pomiaru tętna. Tętno (częstotliwość pracy serca) oznaczone jest symbolem PRbpm i wyrażone w ilości uderzeń na minutę. Prawidłowy zakres tętna zdrowej osoby mieści się w granicach 60-90 uderzeń/minutę.
Specyfikacja:
Zakres pomiaru natlenienia krwi 35% - 100% (rozdzielczość 1%)
Dokładność pomiaru natlenienia w zakresie 70% - 100% to 2%
Dokładność pomiaru natlenienia w zakresie Poniżej 70% brak danych