Dostępne z pamięcią masową do 2 TB, nowe zewnętrzne dyski SSD My Passport firmy Western Digital są przeznaczone dla "konsumentów, którzy chcą zwiększyć swoją produktywność i chronić cenne treści". Dzięki technologii NVMe i kompaktowej konstrukcji nowe zewnętrzne dyski SSD My Passport to stylowe, przenośne rozwiązanie do przechowywania danych osobowych.

Dyski WD My Passport SSD, dostępne w wersjach o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB, wykorzystują technologię NVMe, aby zapewnić dużą prędkość transferu danych. Przy prędkościach odczytu do 1050 MB / si prędkościach zapisu do 1000 MB / s, te dyski SSD wykorzystują interfejs USB-C Gen2 do przesyłania przechowywanych treści. W zestawie znajduje się kabel USB-C i adapter USB-A na wypadek, gdyby urządzenie, które chcesz podłączyć, nie ma portu USB-C. Te dyski SSD są typu plug and play, gdy są używane na komputerach Mac i Windows.

Zewnętrzne dyski SSD My Passport są wyposażone w 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych oraz odporności na wstrząsy, wibracje i upadki (do 1,98 m), aby zapobiec utracie danych w razie wypadku. Za pomocą oprogramowania WD można tworzyć kopie zapasowe dużych plików na dysku My Passport SSD lub w usłudze chmury WD. Obudowa dysku SDD ma odważną metalową konstrukcję, dzięki czemu zewnętrzne dyski SSD My Passport są przenośnym, trwałym i stylowym urządzeniem do przenoszenia danych. Idealnie dopasowane do torby lub kieszeni, te dyski SSD będą dostępne w kolorze szarym, niebieskim, czerwonym i złotym.

Susan Park, wiceprezes ds. Rozwiązań konsumenckich w firmie Western Digital, stwierdziła, że podczas projektowania obudowy dysku SSD wzięto pod uwagę przenośność. "Zaokrąglone rogi, falujące grzbiety i miękkie krawędzie etui zwiększają mobilność dysku My Passport SSD i ułatwiają jego przenoszenie", co czyni go idealnym rozwiązaniem dla twórców treści, kuratorów i hobbystów.

Dyski SSD WD My Passport o pojemności 500 GB i 1 TB są już dostępne i objęte 5-letnią gwarancją. Na razie te dyski SSD będą dostępne tylko w kolorze szarym (wkrótce pojawią się inne kolory), w cenie 136,99 GBP za model 500 GB i 221,99 GBP za model 1 TB.