Telewizor Xiaomi Mi TV LUX ma stać się pierwszym na świecie produkowanym masowo przezroczystym telewizorem. Ale jak zrobić, aby telewizor był przezroczysty? Firma szczegółowo opisała proces, a krok 1 jest oczywisty - weź wszystko, co zwykle znajduje się za ekranem i przenieś to gdzieś indziej.

Cała elektronika została przeniesiona na okrągłą podstawkę u dołu telewizora. To sprawiło, że komponenty były gęściej instalowane niż zwykle, więc Xiaomi musiało zachować szczególną ostrożność podczas projektowania chłodzenia. Chipset ma radiator, a cała podstawa jest otworami wentylacyjnymi, które pomagają w chłodzeniu konwekcyjnym.

Nhcvn

Zarówno wyświetlacze LCD, jak i OLED mogą być przezroczyste. Jednak Xiaomi wybrało OLED, ponieważ nie potrzebuje podświetlenia, podczas gdy przezroczysty telewizor LCD potrzebowałby światła zewnętrznego. Ale nawet OLED nie jest naturalnie przezroczysty.

Hbnmgkhg

Macierz RGBW ma unikalną konstrukcję, w której tylko połowa panelu jest pokryta pikselami, a druga połowa pozostaje przezroczysta. Piksele są na tyle dobre, że nie można ich zobaczyć z normalnej odległości, a przerwy między nimi są równie małe, więc ich też nie widać - wszystko zlewa się w pozornie normalną taflę szkła.

Poniższy obrazek porównuje tradycyjny panel OLED z panelem używanym w telewizorze LUX. Podpiksele znajdują się po prawej stronie, obszar po lewej stronie jest przezroczysty.

Fgtnjfh

Aby zabezpieczyć panel, do wyświetlacza przyklejono 55-calowy kawałek szkła za pomocą kleju utwardzanego promieniami UV. Następnie cienka metalowa rama biegnie po obwodzie szkła, aby nadać mu sztywność.