Opis Obudowa do komputera ZENPC Z1 Mesh Glass Core Black
Szukasz taniej ale jednocześnie dobrej jakościowo obudowy komputerowej? Jeżeli tak, to dobrze, że tu jesteś! Obudowa ZENPC Mesh Air TG jest niedrogą konstrukcją o dobrej jakości wykonania, a dodatkowo posiada też stylowe i nowoczesne wzornictwo, które wprowadzi do Twojego pomieszczenia ciekawy akcent. Kompaktowa konstrukcja przystosowana do obsługi kart graficznych o długości do 330mm, chłodzeń powietrznych procesora aż do 175 mm wysokości a jak najdzie Was ochota, to bez problemu zamontujecie w niej układ AiO 240 na górze bądź nawet 360 z przodu. Cechą szczególną obudowy jest nacisk na jak najlepszy i jak najwydajniejszy obieg powietrza dzięki konstrukcji przedniego i górnego panelu.
Najważniejsze cechy
Przystosowana do obsługi płyt głównych ITX, mATX, ATX
Maksymalna długość karty graficznej do 330 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia procesora do 175 mm
Osobna komora na zasilacz komputerowy
Konstrukcja zapewniająca optymalny przepływ powietrza
Trzy filtry przeciwkurzowe
Przystosowana do obsługi radiatorów 360 mm
Boczny panek z szkła hartowanego
Konstrukcja o dobrej jakości wykonania w bardzo konkurencyjnej cenie
*materiał wideo przedstawiający test wydajności ZENPC Mesh AIR 4x120mm
Tania obudowa do komputera. Czy to możliwe?
Zdecydowanie tak! To możliwe. Obudowa komputerowa ZENPC Mesh Air TG przełamuje stereotypy tanich i jednocześnie słabych jakościowo produktów. ZENPC Mesh Air TG wyróżnia się naprawdę dobrą jakością wykonania, a kiedy dodatkowo spojrzymy na jakość wykonania przez pryzmat ceny, to bardzo szybko dojdziemy do wniosku, że wybór właśnie tej obudowy będzie najlepszym wyborem. Nie będziemy jednak pompować wokół tej obudowy marketingowego balonika napchanego pustymi hasłami, które nijak mają się do rzeczywistości. Póki co prosimy Was o jedno - spójrzcie na kwotę jaką przyjdzie Wam zapłacić za obudowę ZENPC Mesh Air TG i kiedy doczytacie specyfikację do końca, zadajcie sobie pytanie - czy dostanę lepszą obudowę w tej cenie?
Skonstruowana dla optymalnego przepływu powietrza
ZENPC Mesh Air TG została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić jak najwydajniejszy obieg powietrza wymagany przy wysoko wydajnych systemach komputerowych, które wyposażone są oczywiście w podzespoły cechujące się wyższym zapotrzebowaniem na energię elektryczną - w skutek czego powstaje więcej ciepła do odprowadzania. Przedni, w pełni demontowany panel przedni posiada kilka tysięcy małych otworów, które praktycznie w żaden sposób nie ograniczają możliwości przepływu powietrza. Konstrukcja górnego panelu również zapewnia optymalną cyrkulację powietrza dzięki licznym otworom wentylacyjnym, które nie są w żadnym stopniu zasłonięte - poza siateczkowym filtrem przeciwkurzowym, ale o tym za chwilę.
No ale jak to? Obudowa komputerowa bez wentylatorów?
Tak, obudowa ZENPC Mesh Air TG nie posiada fabrycznie zamontowanych wentylatorów. A dlaczego? Wielu z Was podczas poszukiwań za tanią obudową nie potrzebuje często np. aż 4 sztuk wentylatorów na jej wyposażeniu - za które oczywiście się płaci. W momencie w którym możecie być ograniczeni mocno finansowo, możecie posiadać już jakieś wentylatory, które możecie wykorzystać w nowej obudowie, to wybór ZENPC Mesh Air TG pozwoli zaoszczędzić Wam nawet kilkadziesiąt złotych - co przy ograniczonym budżecie może być na wagę złota. Jeżeli zaś zdecydujecie się na zakup tej obudowy i będziecie chcieli zamontować w niej nowe śmigła, to ilość wentylatorów możecie dopasować wedle dostępnego budżetu i w odniesieniu do konfiguracji, która w tej obudowie będzie się znajdować. Bo po co wkładać 4 wentylatory do zestawu, który będzie pobierać podczas obciążenia ~ 200W? Gdybyście szukali wentylatorów do ZENPC Mesh Air TG, to z czystym sumieniem możemy Wam polecić Arctic P12 PWM PST , które cechują się bardzo dobrą wydajnością, znakomitą kulturą pracy i dodatkowo posiadają męskie złączki 4PIN na przewodach dzięki którym możecie spiąć ze sobą kilka wentylatorów i podłączyć je wszystkie przy wykorzystaniu tylko jednego złącza 4PIN PWM na płycie głównej.
Pomimo tego, że mała, to bardzo pojemna!
Na pierwszy rzut oka obudowa ZENPC Mesh Air TG może wydawać się dość mała - i tutaj się nie mylicie bo tak jest. Całkowita długość konstrukcji to 365 mm i nie jest to oczywiście rozwiązanie pod wielkie 3-wentylatorowe karty graficzne jak RTX 3080 czy RTX 4090. Obudowa ta wpasowuje się idealnie w konfiguracje o słabszej - średniej i wysokiej wydajności. Bez problemu zamontujecie w niej karty graficzne o maksymalnej długości 330 mm bez zamontowanego wentylatora na przodzie obudowy na wysokości GPU. W przypadku zamontowanych wentylatorów maksymalna długość GPU oczywiście automatycznie jest pomniejszona o grubość wentylatora. Jednak na spokojnie z zamontowanymi na przodzie wentylatorami jesteście w stanie zainstalować chociażby taką kartę graficzną jak Gigabyte RTX 3070 Gaming OC z trzema śmigłami której całkowita długość to 286 mm i zostanie Wam jeszcze sporo miejsca pomiędzy kartą a przednimi wentylatorami Kiedy spojrzymy na maksymalną wysokość przewidzianą dla chłodzenia procesora, to kto by pomyślał, że w obudowie za około 200 zł będziemy w stanie zamontować takiego kolosa jak Noctua NH-D15 z dwoma wentylatorami - z których ten przedni zawsze trzeba dodatkowo podnieść wyżej z racji kolidowania z pamięciami operacyjnymi. Sprawdzaliśmy w niej połączenie Noctua NH-D15 z pamięciami Kingston Beast DDR4 KF436C17BBK2/16 o wysokości 34 mm i chłodzenie NH-D15 bez problemu się mieści nawet jeszcze z mały zapasem. Dzięki temu, że obudowa posiada aż 216 mm szerokości jest w stanie pomieścić chłodzenia procesora mierzące maksymalnie aż 175 mm - wiele obudów dwu czy nawet trzykrotnie droższych takiego przywileju nie ma.
Przystosowana do obsługi radiatorów
A jak wygląda sprawa z możliwością montażu układów All-in-One? Na górze obudowy przewidziano montaż dla chłodnic 240 mm a na przodzie 240, 280 oraz 360 mm - tylko pamiętajcie, że maksymalna długość karty graficznej zostanie pomniejszona o całkowitą grubość układu All-in-One zamontowanego na przednim panelu. Jeżeli budujecie system komputerowy którego sercem wydajności ma być procesor, który wymaga wydajnego chłodzenia, to nie stoi nic na przeszkodzie aby z przodu zamontować układ 360 o całkowitej grubości ~60 mm pozostawiając tym samym 270 mm na kartę graficzną. Bez problemu zamontujecie w takiej konfiguracji większość kart graficznych które wyposażone są w dwa wentylatory. Zapewne będzie wiele pytań o to, czy Arctic Liquid Freezer II 240 z grubszą chłodnicą zmieści się na górze obudowy. Nasza odpowiedź - tak, zmieści się tylko nie przesadzajcie z wysokością pamięci RAM i trzymajcie się kości do około 50 mm wysokości - a to i tak w tym przypadku mówimy o wysokich radiatorach na kościach.
Pomieścicie w niej więcej niż Wam się wydaje
W obudowie ZENPC Mesh Air TG możecie zamontować maksymalnie 6 wentylatorów 120 mm - 3 z przodu, 2 na górze oraz jeden z tyłu. Jeżeli zdecydujecie się natomiast na wentylatory 140 mm, to z przodu jak i również na górze możecie zamontować po dwie sztuki takich śmigieł ale z tyłu takiej możliwości już nie przewidziano i jesteście tutaj ograniczeni do 120 mm. Pod komorą zasilacza przewidziano możliwość montażu dwóch dysków 3,5 cala natomiast z tyłu tacy płyty głównej dla dwóch dysków 2,5 cala. Obudowa posiada na wyposażeniu komplet filtrów przeciwkurzowych - z przodu, na górze oraz pod zasilaczem dla którego przewidziano 160 mm długości, więc macie gwarancję, że wnętrze będzie utrzymane w czystości. Na przednim panelu znajdują się dwa porty USB 2.0, jeden port USB 3.0, osobne złącza audio pod mikrofon i słuchawki oraz przycisk power oraz reset. ZENPC Mesh Air TG posiada panel boczny ze szkła hartowanego, który pozwala zajrzeć do wnętrza całego PC.
Powiedźcie prawdę na temat jakości!
Pamiętacie początek i to o co Was prosiliśmy? Prosiliśmy Was o zapamiętanie ceny, która jak sami widzicie jest bardzo konkurencyjna. Nie będziemy pisać, że to najlepsza obudowa na świecie, bo tak nie jest. Jakościowo nie jest to Phanteks, be quiet!, Fractal Design itp, natomiast ZENPC Mesh Air TG jest obudową o dobrej jakości w stosunku do swojej ceny. Do spasowania elementów jak i również ich jakości nie można mieć większych zastrzeżeń - nawet kiedy zapomnimy o niskiej cenie za ten produkt. Niższa cena obudowy ZENPC Mesh Air TG odbija się na np. wyłamywanych śledziach, ale z tym można przecież żyć. Przydałby się hub na wentylatory, ale pamiętajcie - jak kupicie Arctic P12 120 mm PWM PST to obejdziecie się bez huba nawet z maksymalną ilością 6 wentylatorów, które podłączycie sobie na płycie głównej do maksymalnie dwóch złącz 4PIN. Brakuje również bez narzędziowej obsługi, ale komputera nie będziemy przecież składać i rozkręcać każdego dnia. Zadaliście już sobie pytanie, czy znajdziecie lepszą obudowę do 200 zł?
Cechy produktu Obudowa do komputera ZENPC Z1 Mesh Glass Core Black
Towaru aktualnie brak na stanie magazynowym Centrali we Wrocławiu, w związku z czym realizacja zamówienia internetowego może ulec wydłużeniu. Sprawdź czy towar jest dostępny w naszych oddziałach (tylko w odbiorze osobistym), których stany magazynowe można sprawdzić powyżej pod opcją "Stany magazynowe".
Obudowa do komputera ZENPC Z1 Mesh Glass… - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 6 / 6 - 1 opinia
Michał Kr · Obudowa bardzo dobra, ciężko o lepszą w tej cenie, wysoka wydajność, bdb. airflow. Jakość wykonania też niczego sobie.
Polecam!
Filtry:
1x magnetyczny na topie
1x siatka pod zasilaczem
1x magnetyczny na front panelu
Blacha w tej obudowie ma grubość: 0,6mm
Plusy:
- 2x usb 2.0 + usb 3.0
- przycisk reset
- pełne ofiltrowanie
- demontowalna klatka na dyski
- szkło hartowane
- możliwość montażu aio do 240mm na top i 360mm na front
- bezproblemowy montaż zasilacza
- sporo otworów do poprowadzenia kabli
- piwnica
- meshowy front
- możliwość zamontowania płyty atx
- niska cena
- 17,5cm na montaż chłodzenia wieżowego
- wejścia (złącza) od góry po prawej
Minusy:
- brak szybkośrubki do tacki na dyski
- trzeba wykręcać śruby do końca, nie zostają w panelach bocznych
- wyłamywane śledzie
- bardzo giętka blacha na froncie (przydałoby się wzmocnienie)
- brak nakrętki do przykręcenia dystansów
- mało miejsca za tacką płyty głównej
- brak uchwytu do wyciągnięcia szyby
- brak instrukcji
- brak wentylatorów (dla niektórych)
- oddzielnie każdy kabel od górnych złącz
- za długie okablowanie