Coroczne premiery kolejnych modeli iPhone'ów zawsze cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w tym roku, przy okazji pojawienia się na rynku iPhone'a 7 oraz większego 7 Plus. O ile w poprzednich latach rodzimi fani marki Apple nie byli rozpieszczani datami lokalnych premier, w tym roku miało to wyglądać inaczej. No właśnie... miało.

W przeszłości Polacy czekali na kolejne telefony z logo jabłuszka około miesiąca. Data polskiej premiery iPhone'a 7 była więc miłą niespodzianką, ponieważ w stosunku do klientów zza oceanu Polacy czekali na najnowszy gadżet Appple'a tylko kilka dni. 23 września w kolejce do kas ustawiło się więc całkiem sporo osób, jednak część z nich musiała spotkać się z rozczarowaniem. O ile bowiem bez większego problemu możemy zakupić w lokalnych sklepach model 4,7-calowy, o wersji Plus ani widu, ani słychu.

Trudno doszukać się konkretnych informacji o tym kiedy będziemy mogli cieszyć się pełną ofertą nowych smartfonów z rodziny iPhone. W większości sprzedawcy udzielają jedynie informacji, że produkt wkrótce ukaże się w salonach. Kiedy jednak odwiedzimy oficjalną stronę producenta i za jej pośrednictwem spróbujemy kupić nowe urządzenie, naszym oczom ukaże się informacja, że produktu możemy spodziewać się za około 4 tygodnie. Sprzedawca zastrzega jednak niżej, iż data ta może ulec zmianie.

Z podobnymi problemami borykają się sąsiednie narody, a trzeba przyznać, że model Plus cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, głównie ze względu na dwu-obiektywowy aparat fotograficzny, prezentujący się o wiele ciekawiej, niż wersja w modelu 7.

Dużej części fanów pozostaje więc jednak jak zwykle czekać na nowy telefon - najprawdopodobniej jak zwykle około miesiąca... :)