Amazon zapowiedział nową generację swoich e-czytników, w tym flagowy model Kindle Voyage, który jest najcieńszym (mierzy tylko 7.6 mm grubości) i najlżejszym (181 gramów) tego typu sprzętem firmy.

Kindle Voyager wyposażony został w ekran 6 cali typu Paperwhite o zagęszczeniu pikseli 300 ppi. Producent podkreśla, że wersja Voyager zaoferuje najlepszą rozdzielczość, kontrast i o 39% większą jasność od poprzednika. Poza tym znajdziemy tutaj 4 GB pamięci na pliki oraz baterię, która pozwoli na czytanie książek przez 6 tygodni bez ładowania. Nowością jest funkcja PagePress, która pozwala na zmienianie stron po naciśnięciu obudowy.

Urządzenie trafi prawdopodobnie do sklepów 21 października w cenie 200 dolarów. Poza tym tani Kindle doczekał się drobnych zmian. Jego ekran stał się dotykowy, procesor przyspieszono o 20%, zastosowano 2x więcej pamięci na pliki oraz zmieniono design. Jego premiera już 2 października w cenie 79 dolarów. W modelu Kindle Paperwhite podwojono ilość dostępnej pamięci wewnętrznej z 2 do 4 GB.