Acer kontynuuje rozbudowę linii Chromebook i przedstawia pierwszy na rynku model z 15,6-calową matrycą. Nowy Acer Chromebook 15 stanowi połączenie dużego ekranu, wydajności oraz eleganckiego wyglądu. Natomiast Linia Chromebook 13 dostępna będzie z ekranami dotykowymi.

Acer Chromebook 15 wygląda jak przerośnięta wersja 11-calowego modelu CB3-111 oraz 13-calowego modelu CB5-311. Jedyną różnicą jest chropowate pokrycie klapy urządzenia oraz wolna przestrzeń dookoła klawiatury, która o dziwo nie została wzbogacona o część numeryczną. Ogromne zmiany za to zaszły pod maską komputera. Ma on być wyposażony w procesor Intel Celeron lub Core i3 piątej generacji, oparty na architekturze Broadwell. Te najnowocześniejsze procesory oraz dyski SSD skracają czas uruchamiania urządzenia do mniej niż 7 sekund. Ponadto dyski SSD pozwalają na szybkie zapisywanie i dostęp do danych.

Pojemna bateria pozwala użytkownikom na korzystanie z komputerów Acer Chromebook 15 do pracy lub zabawy nawet przez 8 godzin. Z kolei wytrzymała obudowa nowego Chromebooka 15 jest odporna na nacisk do 60 kg, narożniki nie uszkodzą się nawet przy upadku z wysokości do 45 cm, a zawiasy zostały dodatkowo wzmocnione. Nowy Acer Chromebook 15 został również wyposażony w duży panel dotykowy dostępny w Chromebookach, który ułatwia użytkownikom nawigację, przybliżanie i przewijanie. Przy tak dużej matrycy, Acer Chromebook 15 waży zaledwie 2,2kg, a jego wymiary wynoszą 39,2 x 25,6 x 2,42 cm.

Acer Chromebook 15 jest wyposażony w dwukrotnie szybszą łączność bezprzewodową w technologii MIMO 2x2Wifi 802.11ac. Za pomocą Bluetooth 4.0, USB 3.0, USB 2.0 i HDMI można do niego podłączyć inne urządzenia peryferyjne. Czytnik kart SD umożliwia szybki dostęp i przesył danych.

Zmiany czekają również linię 13-calowych Chromebooków. Nowością ma być tutaj model wyposażony w matrycę dotykową. Mowa tutaj o modelu CB5-311, który od pewnego czasu jest dostępny na polskim rynku. Acer Chromebook 13 stanowił pierwszy na rynku Chromebook wyposażony w procesor nVidia Tegra K1, 13,3-calową matrycę i wiodącą baterię o długości pracy do 13 godzin. Acer Chromebook 13 jest teraz dostępny z ekranem dotykowym, który pozwala na płynne i intuicyjne surfowanie w sieci, grę, edytowanie plików i nie tylko.