Możliwość oglądania ulubionych filmów i seriali bez połączenia z internetem została właśnie dodana do aplikacji Netflix. Jak dotąd opcja ta zarezerwowana jest dla urządzeń mobilnych, ale chyba nie powinno to sprawiać wielkich kłopotów, bo przecież głównie na nich właśnie będzie ona najbardziej przydatna.

Netflix nie zaskoczył raczej wielu swoją nową funkcjonalnością, ponieważ plotki o pracach nad nią krążyły po sieci od dłuższego czasu, nie mówiąc już o prośbach samych subskrybentów. Nie mniej jednak z pewnością zostanie ona zauważona i przyda się niejednemu użytkownikowi!

Z platformy Netflix na urządzeniach mobilnych korzysta się świetnie podczas długich podróży, w poczekalni do dentysty czy choćby wieczorem w ciepłym łóżku - o ile w sypialni nie macie SmartTV. Czasami bywa jednak, że nie mamy dostępu do szybkiego internetu bądź jest on zbyt drogi, abyśmy mogli bez obaw oddać się przyjemności pogrążenia w świat zza ekranu tabletu czy smartfona. Problem ten znika jednak właśnie dzięki możliwości wcześniejszego pobrania na Wasze urządzenie danego odcinka tak, aby bez połączenia z internetem można było obejrzeć go później.

Nowa funkcja pojawiła się na ten moment na urządzeniach z Androidem oraz iOS-em i na chwilę obecną nie jest dostępna w przypadku wszystkich tytułów. Trudno powiedzieć dlaczego, ale i tak jest nieźle, bo większość flagowych produkcji Netflixa takich jak Stranger Things, Narcos czy The Crown zostało nią objętych. Mamy jednak nadzieję, że w niedługim czasie tryb offline trafi również na inne platformy oraz obejmie całą ofertę produkcji.