Firma Galax znana jeszcze do niedawna jako Galaxy kojarzy nam się głównie z kartami graficznymi, obecnie już od dłuższego czasu posiada w swojej ofercie dyski SSD. Galax zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży kolejnego modelu SSD, ale tym razem nie będzie to być zwykły nośnik 2,5" wykorzystujący pamięć półprzewodnikową, bo zostanie on wyposażony w złącze PCI Express 2.0 x4 oraz ma osiągać transfery na poziomie 1600 MB/s dla sekwencyjnego odczytu i zapisu.

Model ma należeć do serii Hall of Fame, co powinno nam zagwarantować zdecydowanie wydajny i udany produkt. Niestety producent nie ujawnił jeszcze zbyt wiele szczegółów na temat dysków. Wiemy, że na pewno dostępne będą nośniki o pojemności 1 TB, 2 TB oraz 4 TB. Na ich pokładzie zamontowany zostanie kontroler JMF811 JMicron (protokół nie jest znany). Cała płytka drukowana jest pomalowana białym lakierem, co będzie ładnie kontrastowało z czarną obudową.

Więcej informacji na temat nośnika SSD od Galax ma pojawić się na targach CES 2015. Możemy spodziewać się sporej wyceny, szczególnie gdy mówimy o tak pojemnych wariantach.