Konstrukcje Nvidii z rodziny Pascal pojawiły się właśnie wśród najpopularniejszych kart graficznych wśród użytkowników Steama. Wśród graczy popularność stale zwiększa także system Windows 10, fakt ten od kilku miesięcy nie jest natomiast nowością. Ankiety pokazują, że gracze coraz częściej decydują się na instalowanie w swoich komputerach większych ilości pamięci RAM. Swoją pozycję delikatnie poprawił również system Linux.

Steam Gpu Ranking Jeden

Serwis SteamSpy udostępnił podsumowanie lipca na platformie Steam. Jak co miesiąc możemy więc przyjrzeć się statystykom. Stale zwiększa się przewaga najnowszego systemu Windows nad wersjami 7 oraz 8.1, z czego 44,9% to systemy 64-bitowe. Pierwszy raz od długiego czasu platforma odnotowała wzrost popularności systemu Linux, jednak w dalszym ciągu udział oprogramowania nie przekracza jednego procenta.

Steam Gpu Ranking Dwa

O wiele ciekawiej wyglądają zestawienia kart graficznych, ponieważ wśród najpopularniejszych modeli po raz pierwszy znalazły się karty graficzne z rodziny Pascal, a ściślej modele GTX 1070 oraz GTX 1080. Na liście zabrakło natomiast konkurencyjnego Radeona RX 480.

Steam Gpu Ranking Trzy