Chińska firma Xiaomi zapowiedziała powiększenie swojej oferty produktów o komputery przenośne. Producent ten do tej pory słynął tylko z urządzeń mobilnych, a teraz ma wejść na rynek laptopów. Zaoferuje on przystępne cenowo konstrukcje przypominające wyglądem MacBooka Air.

Przypomnijmy, że Xiaomi w bardzo krótkim czasie zwojowali rynek smartfonów i sprzedali więcej egzemplarzy, jak chociażby giganci pokroju Lenovo czy LG. Chiński producent posiada w swojej ofercie również tablet czy inteligentną opaskę, ale nigdy wcześniej nie sprzedawał komputerów. Według portalu Gizmochina pierwszym modelem, który trafi do sklepów będzie 15-calowy notebook o rozdzielczości ekranu 1920 x 1080 pikseli, z dwurdzeniowym procesorem Intel Core i7-4500U taktowanym zegarem 1,8 GHz (3 GHz w Turbo) z którym współpracować ma aż 16 GB pamięci RAM. Całość ma pracować pod kontrolą autorskiej wersji systemu Linus, która jest przygotowana przez producenta.

Urządzenie ma w przeliczeniu kosztować niecałe 500 dolarów. Sam producent nie potwierdził tych informacji. Nie wiemy czy jego laptopy trafią do Europy.