Firma Intel bez większego rozgłosu wprowadziła do swojej oferty pierwsze modele procesorów generacji Braswell, które będą wykorzystywane w laptopach i miniPC. Nowe modele mają zastąpić generację Bay Trail, ponieważ wykonano je w niższym, bo 14 nm procesie litograficznym.

Są one oparte na zupełnie nowej mikroarchitekturze, co powinno zapewnić większą wydajność i niższy pobór mocy. Niestety nie znamy jeszcze wyników ich testów, ale niebawem powinniśmy doczekać się pierwszych urządzeń wyposażonych w Braswelle. Obecnie dostępne są cztery modele: dwurdzeniowy Celeron N3000, N3050 oraz czterordzeniowy Celeron N3150 i Pentium N3700. Każdy z nich posiada jeden lub dwa moduły w których znajdują się rdzenie Airmont oraz 1 MB pamięci podręcznej L2. Poza tym udostępniono kontroler pamięci DDR3-1600 oraz układ graficzny HD z 16 jednostkami wykonawczymi EU.

Ceny nowych procesorów mają być takie same, jak ich odpowiedników z generacji Bay Trail. Za Celerona zapłacimy 107 dolarów, a za Pentiuma 161 dolarów.