Ariana Zdj Alpha Male

Firma Razer zaprezentowała na targach CES 2017 nową koncepcję rozbudowy swej oferty produktów wspierającej autorski system oświetlenia o nazwie Chroma. System ten to dość oryginalny sposób na personalizację wielokolorowego podświetlenia klawiatur, myszek, obudów czy nawet podkładek wspomnianej marki i integracja tychże z aplikacją, która reaguje na zmianę warunków świetlnych w grze. Razer zresztą na tych samych targach zapowiedział otwarcie swej technologii dla zewnętrznych deweloperów i partnerów, co przyczynić się ma do zwiększenia wpływu tej technologii na rynku urządzeń skierowanych dla graczy.

Projekt Ariana, bo o nim obecnie mowa, to ultra-panoramiczny projektor o wysokiej rozdzielczości, wyposażony w obiektyw typu "rybie oko", który ma za zadanie objąć możliwie jak największą przestrzeń pomieszczenia i wypełnić (lub raczej uzupełnić) je obrazem z gry. Dodatkowo projektor posiadać ma dwie kamery, których celem jest kalibracja wyświetlanego obrazu w wielowymiarowej przestrzeni pomieszczenia tak, aby dla użytkownika obraz był możliwie najbardziej zbliżony do naturalnego.

Współzałożyciel i CEO Razera - Min-Liang Tan - tak opisał nowy projekt:

This is the future of Razer Chroma as we see it. [...] We are working toward new video projection technology designed to place users in their games for total gaming immersion. Having a game literally surround a gamer completes the entire ecosystem of gaming, bridging the sensory gap between player and game
.

Ariana1
Ariana2
Ariana3