Sharp poinformował o czterech nowych telewizorach, które wkrótce pojawią się w sklepach. Serie AQUOS LED - LE360 i LE362 - w rozmiarach 32" i 40" będą odznaczać się dostępem do internetu oraz przede wszystkim różną ilością tunerów.

Telewizory Sharp Aquos LED serii LE360 i LE362 oferują wysoką jakość i płynność obrazu dzięki technologii aktywnego podświetlenia Active Motion 300 Hz opracowanej przez firmę Sharp. W rezultacie rozmycia szybko zmieniających się obrazów są zniwelowane, a materiał wideo odtwarzany jest w naturalny sposób. Nowe serie telewizorów Sharp Aquos oferowane są w najbardziej popularnych na rynku rozmiarach ekranu 32 i 40 cali. Modele te wyróżnia elegancki design z okalającą ekran wąska, czarną ramką, a częściowo otwarta, obrotowa podstawa idealnie uzupełnia nowoczesny wygląd urządzenia
- informuje producent.

Telewizory wyposażone są w portal internetowy AQUOS NET+, który może zostać zintegrowany z urządzeniami mobilnymi. Wbudowany moduł Wi-Fi zapewnia dostęp do aplikacji, usługi wideo na żądanie (VOD) oraz własnych materiałów multimedialnych. Telewizory serii LE360 i LE362 mogą być obsługiwane za pomocą urządzenia przenośnego przez aplikację Sharp Smart Remote (Android i iOS) lub przez klawiaturę USB HID (Human Interface Device). Wsparcie technologii DMR (Digital Media Renderer) umożliwia użytkownikom bezprzewodowe odtwarzanie zdjęć, filmów i nagrań muzycznych z urządzeń opartych na systemach iOS i Android. Ponadto technologia Miracast pozwala posiadaczom urządzeń z systemem Android (od wersji 4.2) na bezprzewodowe multiplikowanie obrazu smartfona lub tabletu bezpośrednio na telewizor. Tym samym z materiałów multimedialnych, gier czy komunikatora Skype można korzystać w wygodny sposób na ekranie telewizora. Razem z seriami LE360 i LE362 swoją premierę w AQUOS NET+ ma aplikacja TVP.PL VOD udostępniająca filmy, seriale oraz serwisy informacyjne z bogatej biblioteki Telewizji Polskiej.

Nowe modele telewizorów Sharp Aquos LED są urządzeniami bliźniaczymi - różnią się rodzajami zainstalowanych tunerów HD. Seria LE360 wyposażona została w tuner HD - DVB-T/DVB-C, seria LE362 natomiast w tuner HD - DVB-T/DVB-C/DVB-S/S2 czyli telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej.