SoloShot 2 to automatyczna głowica, która pozwala filmować siebie bez pomocy operatora, daję Ci pełną kontrolę, dzięki czemu można uchwycić to, co chcesz, kiedy chcesz. SoloShot 2 ma za zadanie umożliwić filmowanie swoich wyczynów bez konieczności organizowania operatora. Urządzenie znakomicie sprawdzi się podczas fotografowania i filmowania sportów, takich jak narciarstwo, surfing, windsurfing lub zjazdy rowerowe.


Wystarczy zainstalować urządzenie na statywie, przyomocować odpowiednio aparat lub kamerę (o wadze do 2,3 kg) i uruchomić. Od tej pory, dzięki wodoodpornemu nadajnikowi, który mamy przy sobie SoloShot będzie podążał za naszym ruchem. Głowica jest ruchoma - urządzenie może zmieniać położenie o 360 stopni w poziomie i 150 stopni w pionie. Zasięg nadajnika umożliwiającego śledzenie wynosi 700 m. Akumulator pozwala na 5 godzin pracy urządzenia.

Dzięki opcjonalnej możliwości podpięcia modułu sterowania kamerą do urządzenia, mamy możliwość zdalnie włączać i wyłączać nagrywanie poprzez przyciski na nadajniku. Możemy również przybliżać i oddalać obraz. Dzięki przyciskom na nadajniku, filmowany może również dodawać znaczniki, które ułatwią w późniejszym czasie odnalezienie najciekawszych momentów.


Jeden odbiornik możemy sparować z wialoma głowicami, tak aby sfilmować siebie pod różnymi kątami jednocześnie. Również kilka nadajników możęmy połączyć z jedną bazą, i wybrać tryb w którym głowica będzie pracowała (śledzenie bliższego obiektu, osoby, która szybciej się porusza, lub w trybie wyboru użytkownika). SoloShot 2 dostępny jest w 3 konfiguracjach. W zestawie znajduje się głowica, nadajnik, pasek naramienny do mocowania nadajnika, kabel USB do ładowania, podręcznik użytkownika.